1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yeşil Barış Hareketi’nden Girne için EMİRNAME çağrısı
Yeşil Barış Hareketi’nden Girne için EMİRNAME çağrısı

Yeşil Barış Hareketi’nden Girne için EMİRNAME çağrısı

Yeşil Barış Hareketi, Girne-Çatalköy imar planı hayata geçene kadar, bölgedeki taşınmaz malların geliştirilmesi ile ilgi imar emri çıkarma çağrısında bulundu.

A+A-Yeşil Barış Hareketi, Girne-Çatalköy imar planı hayata geçene kadar, bölgedeki taşınmaz malların geliştirilmesi ile ilgi imar emri (emirname) çıkarma çağrısında bulundu.
Yeşil Barış Hareketi’nden yapılan açıklamada, Girne Çatalköy İmar Planı hazırlama süreci gereği, gerçek ve tüzel kişilerin görüşlerini belirtmesi ve planın sonuçlanması için 4 aylık bir süre gerektiği, önlem alınmadığı takdirde hedeflenenlerin gerçekleşmesinin imkansız olacağı uyarısında bulundu.
Açıklamada, “Planlama çalışmalarının başarılı olabilmesi için önlem olarak, ilk kez doğru bir amaç için ve doğru bir zamanda hemen bir emirname devreye girmelidir” denildi.
İmar Yasası’nın planlama çalışmalarında kullanılmak üzere verdiği emirname yetkisinin bugüne kadar amacına uygun olarak kullanılmadığı savunulan açıklamada, “Planlama süreçleri gereği olan 4 aylık katılım süresi; istismarlara olanak sağlayacak, Girne’nin kaybedilmesine neden olacak kadar çok fazla bir süredir” ifadeleri yer aldı.

Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
İlgili Haberler