VATANDAŞ ZAMLARDAN DERT YANDI

VATANDAŞ ZAMLARDAN DERT YANDI

Bölgedeki ziyaretlerini sürdüren CTP-BG Güzelyurt ilçesi dün de Yayla ve Kalkanlı’yı ziyaret etti

A+A-

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler  (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi bölgedeki yerleşim birimlerine ziyaretlerini sürdürüyor. CTP-BG Güzelyurt İlçe Örgütü’nden bir heyet dün de heyeti (22 Eylül Perşembe) Yayla ve Kalkanlı’yı ziyaret ederek halkla buluştu.

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, CTP Güzelyurt Milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar ile CTP  Güzelyurt İlçe yöneticilerinden oluşan heyet her iki köyde halkla sohbet etti, sorunları dinledi ve soruları yanıtladı.

Yapılan sohbetlerde özellikle üretici kesimden olan yurttaşlar, tüp gaz ve mazot ile benzine sürekli olarak yapılan zamlara sert tepki verirken, tüm bu girdilerin artmasının kendilerini üretimden koparmakta olduğunu anlattılar. Tarımsal üretimin aile bütçesine katkı koyması biryana aksine banka kredi borçlarını artırdığını anlatan köylüler, hükümetin her gün zam yapmaktan ve halkın ensesinde vergi baskısı kurmaktan vazgeçmesi gerektiğini sözlerine eklediler.

Yeraltı su rezervlerinin de  çok azaldığının altını çizen üreticiler, su yetersizliği nedeniyle başta narenciye olmak üzere meyve ağaçlarına yeterli bakımın yapılamadığı ve kalitede sürekli düşüş yaşandığını ,bunun da piyasalardaki rekabet şansını ortadan kaldırdığını ve sürekli Pazar kaybedildiğini aktardılar.

CTP yetkilileri ise, hükümetin herhangi bir ekonomik vizyonunun olmadığını, tek amacının devletin bütçe açıklarını kapatmak olması nedeni ile sürekli olarak zam yaparak ve emekçilerin sırtındaki vergi yükünü artırarak iktidarını sürdürmeye çalıştığını vurguladılar.

CTP’nin bu politikalara onay vermesinin mümkün olmadığının altını da çizen CTP sözcüleri, bu hükümetin iş başından gönderilmesi gerektiğini ve bu yönde gereken çalışmaların yapıldığını kaydettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 783 defa okunmuştur