U-14 KARMASI İSTANBUL’A GİDİYOR

U-14 KARMASI İSTANBUL’A GİDİYOR

Ülkemiz futbolunda son dönemde altyapıya verilen önem gittikçe artarken, 29 Ekim’de davet üzerine İstanbul’da maç yapacak olan KTFF U-14 Karması’yla ilgili hazırlıklar başladı. KTFF Yönetim Kurulu önceki gün aldığı kararla Kıbrıs Türk Fu

A+A-

 

 

Ülkemiz futbolunda son dönemde altyapıya verilen önem gittikçe artarken, 29 Ekim’de davet üzerine İstanbul’da maç yapacak olan KTFF U-14 Karması’yla ilgili hazırlıklar başladı. KTFF Yönetim Kurulu önceki gün aldığı kararla Kıbrıs Türk Futbol Takımları altyapısında uzun süredir çalışan ve birçok başarılı genç futbolcuyu kazandıran iki deneyimli teknik adam Ahmet Ogan ve Cenker Kaya’yı, U-14 Karması’nın başına getirdi. Konuyla ilgili KTFF binasında dün de bir toplantı yapılırken, yakın bir zamanda çalışmaların başlayacağı kaydedildi. 27-30 Ekim tarihlerinde İstanbul’da olacak karma, burada 29 Ekim Cumhuriyet kutlamaları çerçevesinde iki maç yapacak.

 

AHMET OGAN: “İYİ HAZIRLANARAK ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ”

Son yıllarda gerek Mağusa Türk Gücü altyapısı, gerekse bölge karma takımlarında teknik adam görevi üstlenen ve birçok genç futbolcuyu A Takımlara kazandıran Teknik Direktör Ahmet Ogan, KTFF’ye böylesine bir göreve kendilerini layık gördüğü için teşekkür etti. İyi hazırlanarak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarının altını çizen Ogan, şunları söyledi:

“12 yıldır altyapılarda çalışıyorum. Birçok futbolcuyu yetiştirme ve özelde Mağusa, genelde ülke futboluna kazandırma fırsatım oldu. Bu davet ve yapılacak maçlarla yine aynı doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

 

CENKER KAYA: “ÇOK İYİ BİR MOTİVASYON OLACAK”

KTFF U-14 Karması teknik sorumlu görevine getirilen yılların deneyimli bir diğer teknik adamı Cenker Kaya ise organizasyonun kazandıracağı motivasyona dikkat çekti. Bu tip organizasyonların çok önemli olduğunu ve ülke futboluna ve genç futbolculara çok ciddi bir motivasyon kazandıracağını vurgulayan Kaya, çalışmalara yakın bir zamanda başlayacaklarını belirtti. Yakın zamanda bölge karmaları ve son olarak Girne’de Liverpool altyapı antrenörleriyle çalışmalar olduğunu hatırlatan Kaya, bu çalışmalarda da bazı ön bilgi edindiklerini, buna göre yapılacak hazırlıkla mevkiler için en iyi oyuncuları seçmeye çalışacaklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur