1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tümerkan: “Daha çağdaş, daha demokratik BRTK…”
Tümerkan: “Daha çağdaş, daha demokratik BRTK…”

Tümerkan: “Daha çağdaş, daha demokratik BRTK…”

TDP Genel Başkanı Çakıcı, BRTK Müdürü Tümerkan’ı kabul etti

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK), yıllardır muhaliflerin sesinin kısıldığı, yalnızca hükümetlerin yayın organı gibi kullanıldığı bir düzen olduğu görüşünü belirterek, “BRT toplumun sesi olmalı” dedi.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, BRTK Müdürlüğü’ne atanan Mete Tümerkan’ı kabul ederek görüştü.

Çakıcı görüşmede mevcut yapısının mutlaka değiştirilerek, yeniden yapılandırma ile BRTK’ya huzur gelmesi gerektiğine işaret etti.

Çakıcı, BRTK Müdürü Mete Tümerkan’a görevinde başarılar dileyerek, “Umarız BRT’ye sizinle beraber yeni bir dönem gelir” dedi.

Çakıcı, Tümerkan’ın, beklenen ve olması gereken değişikler konusunda atacağı her adıma destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

“YAKIN ZAMANDA ERKEN SEÇİM VAR”

Yakın zamanda ülkede erken seçime gidileceğini söyleyen Çakıcı, “Oylarını her geçen gün artıran ve halkın desteği ile gittikçe güçlenen TDP, yeni bir düzen ve yeni bir sistemin kurulması konusunda kararlıdır. Bunun için de erken seçim kaçınılmazdır “ifadelerini kullandı.

TÜMERKAN

BRTK Müdürü Mete Tümerkan da, daha çağdaş, daha demokratik, Kıbrıs Türkü’nün “benim” diyebileceği bir BRTK yaratma amacında olduğunu söyledi.

Hedefleri doğrultusunda hükümet, tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin desteğini talep eden Tümerkan, “BRT hepimizin BRT’sidir ve öyle olmalıdır” dedi.

Tümerkan, BRTK’da sorunlar ve sıkıntıların olduğunu, bunların aşılması noktasında da desteğe ve katkılara ihtiyacı olacağını ifade etti.

(tak)

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur