1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP: Petrol fiyatları düşürülmeli
TDP: Petrol fiyatları düşürülmeli

TDP: Petrol fiyatları düşürülmeli

TDP, dünyada petrol fiyatlarının düştüğüne dikkat çekerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de petrol fiyatlarının düşürülmesi gerektiğini kaydetti.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) dünyada petrol fiyatlarının düştüğüne dikkat çekerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de petrol fiyatlarının düşürülmesi gerektiğini kaydetti.

TDP Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış konuyla ilgili yaptığı açıklamada, KKTC’de akaryakıt fiyatlarının otomatiğe bağlanmasına değinerek, dünyada petrol fiyatları artarken KKTC’de de akaryakıt fiyatlarını otomatik olarak artıran hükümetin, dünyada fiyatlar düşerken, bunu görmezden geldiğini belirtti.

Uzun zamandan sonra ilk kez Batı Teksas ham petrolünün varil fiyatının 90, Brent tipi petrolün de varil fiyatının 100 doların altına indiğini ifade eden Kutalmış, altın ve diğer emtia fiyatlarındaki sert düşüşlerin, petrol fiyatlarında yüzde 11.7 oranında düşüşe neden olduğunu söyledi.

Türkiye’de son 10 gün içerisinde akaryakıt fiyatlarında iki defa büyük oranlarda indirime gidildiğini de belirten Kutalmış, Hükümetin vakit geçirmeden KKTC’de de akaryakıt fiyatlarında indirime gitmesi gerektiğini kaydetti.

Kutalmış açıklamasında; Hükümetin, halkı pahalı akaryakıt kullanmaya devam etmeye zorlamaya hakkı olmadığını da iddia etti.

(tak)

Bu haber toplam 1439 defa okunmuştur