1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP: “Özelleştirmelerden halka hayır yok”
TDP: “Özelleştirmelerden halka hayır yok”

TDP: “Özelleştirmelerden halka hayır yok”

“Peş keş çekilen kurumlardan, özelleştirmelerden halka hayır yok

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, “kendisine ait kurumların, gerek devredilmesi, gerekse de peşkeş çekilmesi ile adeta ihanet edilen Kıbrıs Türk halkının, özelleştirme adı altında yapılan peşkeşler nedeniyle ekonomik anlamda da büyük haksızlığa uğradığı. Peş keş çekilen kurumlardan, özelleştirmelerden halka hayır yok” dedi.

Kutalmış, yazılı açıklamasında, Ercan Havaalanı’nın devredilmesinin ardından, “verilen hizmetlerde hiçbir iyileştirme yapılmadan birçok kaleme zam yapıldığını”, böylece halkın ve Ercan’la direkt bağlantısı olan birçok sektörün ekonomik olarak sıkıntıya sokulduğunu savunarak, Ercan Havaalanına geleceği söylenen daha iyi ve ucuz hizmet anlayışı yerine, daha pahalı sonuçların çıktığını söyledi.

Özel havayolu şirketlerinin de, isteklerinin hükümet tarafından kabul edilmemesi halinde 22 Nisan’da uçuşları durduracaklarını açıkladıklarını anımsatan Kutalmış, hava ulaşımında gerek emniyet, gerekse ucuzluk ve kalitede bir denge unsuru olan Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın batırılmasının ardından, halkın daha pahalı uçmak zorunda bırakıldığına dikkat çekti.

Hava ulaşımında yaşanmakta olan gelişmelerden ders alınması gerektiğini kaydeden Kutalmış, benzer durumlarla karşılaşmamak ve halkın ekonomik anlamda daha da zorluk çekmesini önlemek için tedbirler alınması gerektiğini dile getridi.

Kutalmış, “başta Kıb-Tek olmak üzere özelleştirme adı altında peşkeş çekilmesi çalışması yapılan tüm kurumlara sahip çıkılması gerekir” dedi.

(TAK)

Bu haber toplam 1085 defa okunmuştur