1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP LTB Adayları Kardeş Ocağı’nı ziyaret etti
TDP LTB Adayları Kardeş Ocağı’nı ziyaret etti

TDP LTB Adayları Kardeş Ocağı’nı ziyaret etti

Hüdaoğlu: “LTB’yi siyasi partilerin üssü ve arka bahçesi olmaktan çıkaracağız”

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde LTB’yi siyasi partilerin üssü ve arka bahçesi olmaktan çıkaracaklarını ve partiler üstü bir konuma sokacaklarını ifade etti.

LTB’yi “mafyalardan” temizleyeceklerini ve gerçek sahibine iade edeceklerini belirten Hüdaoğlu, “LTB halkın olacak, bunun sözünü veriyoruz” dedi.

Belediye meclis toplantılarının halka açık ve canlı yayınlanacağını yineleyen Hüdaoğlu, “LTB’yi, Kıbrıs Türk demokrasisinin beşiği haline getireceğiz” dedi.

TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, İlçe Başkanı Memduh Çeto ve bazı Belediye Meclis Üyesi adaylarla birlikte bugün Kardeş Ocağını ziyaret etti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre ziyarette konuşan Hüdaoğlu, “geçirilen süreçte kardeş ocağı üyeleri gibi deneyimli, tecrübeli ve Lefkoşa’yı içselleştirmiş kişilerin görüş, düşünce ve önerilerini mutlaka değerlendireceklerini” ifade etti.

65 yaş üzeri herkesin istediği yere ulaşma ve sağlık-muayene hakkı olduğunu belirten Hüdaoğlu; “Lefkoşa’da yaşamış, buralara emek vermiş, katkı koymuş insanların başımızın üstünde yeri var” dedi. Hüdaoğlu Lefkoşa’nın akil insanlar meclisine kavuşturulacağını da kaydetti.

“HALK ÖDEDİĞİ PARARNIN DOĞRU YERE KULLANILDIĞINI GÖRECEK”

İşe gelmeyenler ile çalışmadan maaş çekmek niyetinde olanlara kesinlikle taviz vermeyeceklerini söyleyen Hüdaoğlu, “Çalışanların sömürülmesine izin vermeyeceğiz, ancak, Lefkoşa halkını da kimsenin sömürmesine kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Halk ödediği paranın doğru yere kullanıldığını görecek” çeklinde konuştu.

“KİMYASAL İLAÇLAMA OLMAYACAK”

Lefkoşa’da kesinlikle kimyasal ilaçlama olmayacağını ve halkı zehirlemekten vazgeçeceklerini belirten Hüdaoğlu, etiketleme sistemi ile de halkın satın aldığı sebze-meyvelerin kontrolünü yapacaklarını ve halka anında bilgi vereceklerini söyledi.

“PİS SULAR TEMİZLENECEK”

Lefkoşa’da akan suların beşte üçünün pis olduğunu da belirten Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde suların tahlilini yapacaklarını, halka bilgi vereceklerini ve pis suların temizlenmesi yönünde çalışma içine gireceklerini belirtti. Hüdaoğlu; “Suyun pis olup olmadığı hususunda sansür uygulamayacağız, adil ve şeffaf olacağız. Halk nasıl su kullandığını mutlaka bilecek” dedi.

“YASA DIŞILIKLARIN HESABI SORULACAK”

Suphi Hüdaoğlu, Belediyede geçmiş dönemde gerçekleştirilen usulsüzlükler ve yasa dışılıklar ile ilgili olarak soruşturma yapılacağını, mutlaka hesap sorulacağını, alınan paraların LTB’ye kullanılması halinde kurumların devamlılığı gereği ödeneceğini, ancak kişilerle gitmişse de yargının kararına göre ödeme yapılmayacağını kaydetti.

(tak)

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur