1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP görüşmesi sona erdi
TDP görüşmesi sona erdi

TDP görüşmesi sona erdi

"Biz 28 Temmuz'a kadar erken seçim hükümeti istiyoruz. CTP, DP ve TDP’nin yer aldığı bir teknokrat hükümeti arzu ediyoruz. "

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, UBP Hükümeti’nin istifasını kendisine sunmasının ardından, erken seçime yeni hükümeti kurma görevini hangi milletvekiline vereceği konusuyla ilgili mecliste temsil edilen parti başkanlarıyla görüşmelerine bugün de devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Eroğlu, bugün bu çerçevede Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’yı kabul etti.
Cumhurbaşkanlığı sarayında saat 10.35’te başlayan görüşmede, Çakıcı’ya TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit eşlik etti.

Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından TDP Başkanı Çakıcı basına şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanına görüşlerimizi ilettik.

Biz 28 Temmuz'a kadar erken seçim hükümeti istiyoruz. CTP, DP ve TDP’nin yer aldığı bir teknokrat hükümeti arzu ediyoruz. UBP 22'ye düştüğü andan itibaren  istifa etmiş olsaydı teamüller uygulanır, en büyükten en küçüğe hükümet kurma görevi verilirdi.

Ancak şimdi üç muhalefet partisi tarafından düşürülmüş bir hükümet var. 27 vekilin sorumluluğu var, hükümet bu 3 partinin mutabakata varacağı bir isimle kurulmalıdır.
Pazaretsi günü için CTP’nin dörtlü toplantı çağrısı oldu, Özkan bey telefon ile beni aradı, Serdar bey ve UBP de aranmış. Ben bunun mantığını anlayamadım, 4 partili görüşmeye sıcak bakmıyoruz ama yine de değerlendireceğiz.

(yd/tak)

Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur