1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP adayları “Samanbahça”yı ziyaret etti
TDP adayları “Samanbahça”yı ziyaret etti

TDP adayları “Samanbahça”yı ziyaret etti

Hüdaoğlu: “LTB’yi batıran zihniyetten kurtulmanın zamanı geldi”

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, bin yıllık başkent olan tarihi Lefkoşa şehrinin popülist, partizan ve hesapsız yönetim neticesinde kaos ortamına sürüklendiğini belirterek, “LTB ve Lefkoşa’yı bu hale getiren zihniyetlerden kurtarmanın zamanı geldi” dedi.
TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Hüdaoğlu ve bazı Belediye Meclis Üyesi adayları, Genel Sekreter Cemal Özyiğit ile birlikte dün “Samanbahça” olarak bilinen İbrahimpaşa Mahallesi ve Muhtar Bülent Baytegin’i ziyaret etti.

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerden önce TDP olarak bir belediyeler reformu yapılması düşüncesinde olduklarını söyledi.
Yerel yönetimlerin bir anlamda yerel hükümetler olduklarını, muhtarları da bu projenin önemli bir parçası olarak gördüklerini belirten Özyiğit, muhtarların da belediye meclislerinde bir şekilde görev yapmaları gerektiği düşüncesinde olduklarını ifade etti. Özyiğit, “LTB’de TDP’li başkan göreve geldiği andan itibaren, belediye meclisi toplantılarına muhtarlar da davet edilecekler” dedi.
TDP LTB Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, DP ve UBP tarafından komaya sokulan LTB’yi 14 aylık sürede komadan çıkaracaklarını, bunu yaparken de her kesimin görüşünü alarak ortak akılla hareket edeceklerini söyledi.
Göreve gelmeleri halinde, muhtarların da başlıca paydaşları arasında olacağını söyleyen Hüdaoğlu, halkla birebir temasta olan ve halkın sorunlarından haberdar olan muhtarların bilgi ve tecrübelerinden faydalanacaklarını dile getirdi.
Tarihi, sosyal ve kültürel yapısı ile Samanbahça bölgesinin açık hava müzesi olacak kadar kaliteli bir bölge olduğunu belirten Hüdaoğlu, bölgede çok ciddi sorunların yaşandığını, ancak bunları aşacak projeleri olduğunu söyledi  TAK

Bu haber toplam 1041 defa okunmuştur