1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Son kez sağduyu daveti…
Son kez sağduyu daveti…

Son kez sağduyu daveti…

“Partimizin küçük şahsi hesaplara ve zafiyete uğratılmasına parti yetkili kurullarımız ve partilimiz izin vermeyecek…” “Aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecek”

A+A-

Küçük: “Ülkeyi kaosa sürükleyenlere son kez sağduyu çağrısı yapıyorum”

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, partinin küçük şahsi hesaplarla zaafiyete ve güçsüzlüğe uğratılmasına gerek yetkili kurulların, gerekse partililerin izin vermeyeceğini belirterek, “Aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecektir” dedi.
Küçük, dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, demokratik kurallar içinde tamamlanan parti içi bir yarış sonrasında zaman kaybetmeden yeni çalışmalarla KKTC’nin önünün açılması ve ilerlemesine katkı koymaları gerektiğine işaret ederek, artık zamanın KKTC için ortaya konan hedeflere ilerleme zamanı olduğunu vurguladı.

Son kez sağduyu daveti…
Küçük, “UBP tabanı adına, aile içi gelişmeleri kullanarak partimizi ve gözümüz gibi sakındığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni hiç haketmediği bir kaosa sürüklemeye çalışanları son kez sağduyuya davet etmek isterim” dedi. Son günlerde uzun süren kurultay sürecinin yarattığı yapay cepheleşme ya da taraflılığın istismar edilerek UBP’yi yıpratmak, partilileri birbirine düşürmek, birlik ve beraberliği zaafiyete uğratmak adına sistemli kampanyalar sürdürüldüğünü ifade eden Küçük, partisinin demokrasi sınavından başarıyla geçtiğini ve kurultay sonucunda kazananın şahsı değil yeni KKTC projesi olduğunu belirtti. “UBP, KKTC’nin gelişmesi, gelecek nesillere büyük ve kalıcı eserler bırakmak üzere çaba sarfeden ülkenin en güçlü ve en büyük siyasi partisidir” diyen Küçük, açıklamasında şunları kaydetti:
“Yasal ve demokratik çerçevede geçtiğimiz aylarda parti içi bir yarış gerçekleştirilmiş ve demokratik kurallar içinde tamamlanmıştır. Bu sürecin tamamlanması sonrasında, zaman kaybetmeden yeni çalışmalarla KKTC’nin önünü açmalı ve ilerlemesine katkı koymalıyız. Artık zaman KKTC için ortaya konan hedeflere ilerleme zamanıdır.

“Sistemli kampanyalar…”
Ancak üzülerek görülmektedir ki, son günlerde uzun süren kurultay sürecinin yarattığı yapay cepheleşme ya da taraflılık istismar edilerek, Ulusal Birlik Partisi’ni yıpratmak, partilileri birbirine düşürmek, varlığımızın ve büyüklüğümüzün temeli birlik ve beraberliğimizi zaafiyete uğratmak adına sistemli kampanyalar yaratılarak sürdürülmektedir.
Hala daha halkımıza umut vermeyen, ülkemiz siyasetine hiçbir olumlu katkı sağlamayan muhalefet partileri ile bazı medya organlarının, partimizde yaşananları istismar gayretlerini hayretle izlemekteyiz.

“Süreci körükleyenlere gerekli cevap tüzük çerçevesinde verilecektir”
Küçük, şunları kaydetti:
“Bunu başkalarına malzeme sağlayarak siyasi nemalanmalarına çanak tutanlara izin vermeme yönündeki partililerimizin kararlılığını, hiç kimse test etmeye kalkışmamalıdır.
Unutulmamalıdır ki UBP büyük ve güçlü bir partidir. Partimizin böylesi küçük şahsi hesaplarla zaafiyete, güçsüzlüğe uğratılmasına gerek parti yetkili kurullarımız, gerekse partilimiz izin vermeyecek; aksi tavır sergileyerek bugünkü süreci körükleyenlere gerekli cevap en erken zamanda tüzük çerçevesinde verilecektir. Ulusal Birlik Partisi tabanı adına, aile içi gelişmeleri kullanarak partimizi ve gözümüz gibi sakındığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni hiç haketmediği bir kaosa sürüklemeye çalışanları son kez sağduyuya davet etmek isterim.” (tak)

Bu haber toplam 1251 defa okunmuştur