1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Şarkılar sokak hayvanları için
Şarkılar sokak hayvanları için

Şarkılar sokak hayvanları için

Müziğin yıldızları şarkılarını LTB Hayvan Barınağı için söyledi

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) sokakta yaşayan hayvanlarının aynı çatı altında barınıp, beslenme, bakım ve tedavilerinin sağlanabileceği LTB yeni Hayvan Barınağı için, ülke müziğinin yıldız isimleri ile birlikte dün gece Göçmenköy’deki LTB Sanat Parkı’nda etkinlik düzenledi.

Yerel yönetim- sanatçı dayanışmasının örnek bir uygulaması olarak gerçekleştirilen etkinlikte Ahmet Evan, Eril Cambaz, Fikri Karayel, Nafiz Dölek ve Yağmur Özerem konserde gönüllü olarak ve hiç bir karşılık beklemeden Lefkoşa Belediye Orkestrası eşliğinde sahne aldı. Gece boyunca şarkılarını hayvan barınağı için söyleyen sanatçılar, bilet alarak projeye destek veren ve kendilerini dinlemeye gelenlere keyifli anlar yaşattı.

Barınak 350 köpek kapasiteli ve AB standartlarında olacak

LTB tarafından yeni yapılacak barınak, Turizm Bakanlığı ile imzalanan prtokol çerçevesinde eski Dikmen çöplüğü bölgesinde ayrıştırma hangarı olarak inşaa edilen ve kullanılmayan 1000 metrekaralik kapalı alanda yer alacak. 350 köpek kapasiteli LTB Barınağı muayenehane, ameliyathane, karantina barınma alanları, mutfak ve otelden oluşacaktır. Önümüzdeki günlerde ilk etap çalışmalarının başlayacağı barınakta, köpek barınma alanları AB standartlarında ve Hayvan Refahı Yasası’na uygun olarak projelendirildi.

Harmancı’dan katkı koyan ve emek verenlere teşekkür

Konser öncesinde organizasyonda emeği geçenlere ve bilet alarak destek verenlere hitaben bir teşekkür konuşması yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, hayvan barınağının hayalini kurduğu ve Lefkoşalılara sözünü verdiği önemli bir proje olduğunu ve projenin yaşama geçmeye başlıyor olmasından duyduğu mutluluğu belirtti.

Yeni barınağın yaklaşık bir buçuk millyon TL’lik bir proje olduğunu söyleyen Başkan Harmancı bu miktarın ilk yüz elli binlik kısmını LTB bütçesinden sağlamayı başardıklarını ifade etti.

Harmancı Bu projenin hayat bulmasında sivil toplum, kurum, kuruluş ve duyarlı bireylerin katkılarının bundan sonra da devam edeceğine yürekten inandığını söyledi.

Harmancı etkinlikte sahne alan sanatçılara ve büyük bir özveriyle emek veren herkese teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 2016 defa okunmuştur