ŞAMPİYON KEMAL TOPALOĞLU

ŞAMPİYON KEMAL TOPALOĞLU

Herkes İçin Spor Federasyonu (HİSF) tarafından düzenlenen 2011 Bocce Sezonu, önceki gün gerçekleşen Ferdi Gençler Bocce Şampiyonası finali ile tamamlandı. Şampiyon Kemal Topaloğlu oldu. Daha önceki iki şampiyonada da ikinci olan Kemal Topaloğlu, bu kez ş

A+A-

 

 

2011 Bocce sezonu önceki gün tamamlandı. Ferdi Gençler kategorisinde Kemal Topaloğlu birinciliği elde etti

 

 

Herkes İçin Spor Federasyonu (HİSF) tarafından düzenlenen 2011 Bocce Sezonu, önceki gün gerçekleşen Ferdi Gençler Bocce Şampiyonası finali ile tamamlandı. Şampiyon Kemal Topaloğlu oldu.

Daha önceki iki şampiyonada da ikinci olan Kemal Topaloğlu, bu kez şeytanın bacağını kırdı ve şampiyonluk kupası elde etti.

Toplam 16 sporcunun yarıştığı şampiyonada, ilk etapda dörderli dört grupta, rakipleri Ateş, Özgü ve Ege’yi yenen Kemal final grubuna yükseldi.

Final Grubu’nda, diğer grup liderleri Ali İlhan ve Erkin Aday ile karşılaşan Kemal Topaloğlu bu maçları 12-3 ve 12-9 kazanarak namağlup mutlu sona ulaştı.

Ligde UKÜ formasıyla da şampiyonluğa ulaşan Kemal Topaloğlu, böylece duble yaparak sezonun flaş isimlerinden biri olduğunu kanıtladı.

Ligde Vadili formasıyla herkese kök söktüren Ali ve Erkin de final grubuna kalarak, Bocce de ne kadar iddialı olduklarını gösterdi.

 

BAŞARILI SEZON

Gerçekleşen son şampiyona ile 2011 Bocce Sezonu’nu başarıyla tamamladıklarını belirten HİSF Başkanı Hasan Senin, yurt dışında da başarılı olduklarına işaret etti.

Sezon boyunca erkek ve kadın bocce ligleri yanında, gençler kategorisinde de ferdi şampiyonalar düzenlendiğini anımsatan Senin, Ankara’da yapılan 1’inci Dünya Çocuk Oyunları ve Slovakya’da gerçekleştirilen 1’inci Orta Avrupa Bocce Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi söyledi.

Bocce sporunu kitlelere yaymak için 2 adet plaj bocce turnuvası düzenlediklerini söyleyen Başkan Senin, “Seneye bocce sporunu Gazimağusa ve Güzelyurt bölgelerinde de yaymayı planlıyoruz. Bütçemizin imkanları dahilinde üstü açık olan saha sorunları çözmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Senin ayrıca seneye, bocce müsabakalarına Federasyon Kupası ve Karışık Çiftler kategorilerinin de ekleneceğini dile getirerek bu amaçla bocce sezonunu 6 aya yaymaya çalışacaklarını ifade etti.

 

Ferdi Gençler Bocce Şampiyonası’nda ilk dörde giren sporcular şöyle:

1- Kemal Topaloğu - U.K.Ü.

2- Erkin Aday - Vadili T.Ç.B.

3- Ali İlhan - Vadili T.Ç.B.

4- Özgü Özçelik - Vadili T.Ç.B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur