1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Partimiz dağ başı, eşkıya partisi değil”
“Partimiz dağ başı, eşkıya partisi değil”

“Partimiz dağ başı, eşkıya partisi değil”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genişletilmiş Girne İlçe toplantısı dün akşam Pia Bella Otel’de yapıldı.

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genişletilmiş Girne İlçe toplantısı dün akşam Pia Bella Otel’de yapıldı.
UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, bölge milletvekilleri, belediye başkanları ve UBP’lilerin katıldığı gecede, UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük salona sevgi gösterileri eşliğinde girdi ve katılımcılarla tek tek kucaklaşarak, sohbet etti.

NECDET NUMAN


Toplantının açılış konuşmasını yapan UBP Genel Sekreteri Necdet Numan, 2003 yılında Annan Planı ile muhalefet düşen UBP’nin 2009 yılında tek başına iktidara geldiğine işaret ederek, “29 Temmuz’da yeniden iktidara gelerek kaldığı yerden devam edecek” dedi.

KÜÇÜK

10’uncu yıl marşı eşliğinde kürsüye gelen Başbakan İrsen Küçük’ün ise, marşa atıfta bulunarak şunları söylediği  kaydedildi:
“Biz yüce bir ulusun evlatlarıyız. Nasıl ki Anadolu’muz 10 yılda milyonlarca genç yaratmıştır, bizler de UBP olarak ülkemize hizmetlerimizi sizlerin desteği ile sürdüreceğiz ve gençlerimizin önünü açacağız. Yolumuz açık olsun. Sizin gereğini yapacağınıza yürükten inanıyorum.”
   
UBP’ye “ihanet edenlere”  rağmen partililerin güç birliği ile hedefine doğru yürüdüğünü belirten Küçük, “UBP sevgisi budur. Biz sizlerle yeniden coşacağız çünkü doğru yoldayız, yolumuzdan şaşmadık, partimize ihanet etmedik. 29 Temmuzda hep birlikte UBP ile yeniden coşacağız ve partimizi yeniden tek başına iktidara taşıyacağız” şeklinde konuştu.
UBP’nin hükümete geldiği gün birçok sorunla karşılaştığını, ancak bu sorunları Anavatan Türkiye ile birlikte aşmak için çalıştığını söyleyen Başbakan Küçük, ekonomik programlarla yatırımların daha da artacağını, reel sektörün destekleneceğini, turizm  ve eğitim gibi sektörlerin gelişeceğini vurguladı. Başbakan Küçük ülkedeki tüm olumlu gelişmelere rağmen “bundan rahatsızlık duyan kötü niyetli insanların bu gelişimi engellemek için tezgahlar düzenlediğine” dikkati çekti.
  
“Kurultay süreci ülkedeki gelişmeyi ve kalkınmayı engellemeye dönüktü. Ülkedeki gelişmelerinden rahatsızlık duyan arkadaşlar parti içerisinde bundan ürktü. İki kez kurultay ve genel sekreterlik seçimine gitmek zorunda kaldık. Ve bunu 9 aylık süreye sığdırdık” diyen Başbakan İrsen Küçük, “8 kişinin Parti içi tüzüğünü  hiçe saymak  istediğini ancak partide asla demokrasinin çiğnenmesine izin vermediğini ve vermeyeceğini” de söyledi. 
   
Küçük konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“UBP tüzüğünü çiğnemeyi, rafa kaldırmayı reddedince yeni komplolarla karşı karşıya kaldık. Ancak tüm bunlara rağmen UBP sizin gücünüzle yola devam edecek. Serdar Denktaş’ın kucağına düşen 8 kişinin bu ülkede sözde politika yapacaklarını beklemek hayaldir. 29 Temmuz’la bizler coşacak, bu hayalleri sonlandıracağız” .
ABD ziyareti öncesi söz verdiği gibi Parti Meclisi’ni toplayarak Genel Sekreterlik seçimini gerçekleştirdiğini  anlatan Küçük, ancak 8 kişiyi  “parti tüzüğünü hiçe sayarak kendi istekleri yerine getirilmediği için toplantıyı terk etmekle” suçladı ve bunu Parti Meclisi’ne yönelik “büyük hakaret” olarak değerlendirdi.

“PARTİMİZ DAĞ BAŞI, EŞKIYA PARTİSİ DEĞİL”

“Demokrasi dururken, tüzüğün öngördükleri dururken birkaç kişiyi tatmin etmek geleneğimize uygun değildir. Bizim partimiz dağ başı, eşkıya partisi değildir. Bu adamlar böyle olduğunu mu zannediyor. Ahmet Kaşif  hiçbir zaman UBP’li olmamıştır. Sayın Eroğlu ile dünür olduğu için onun desteği ile bir yerlere gelmeye çalışmıştır” ifadelerini de kullanan UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük, 28 Temmuz startını bu akşam  Girneliler ile verdiklerini ifade etti.
İrsen Küçük konuşmasının sonunda aydınlık günlere yeniden partinin tek başına iktidar olmasıyla gelineceğini vurgulayarak, “UBP tabanına inanıyoruz ve güveniyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1237 defa okunmuştur