1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Önce kızdırdı, sonra kızdı
Önce kızdırdı, sonra kızdı

Önce kızdırdı, sonra kızdı

“Gece kulüplerini kapatalım da kırk bin asker gelsin bizi mi halletsin"

A+A-

TIP BAYRAMI'nda Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoglu’ndan SKANDAL sözler:(Eski bir bakan'a atfederek) “gece kulüplerini kapatalım da kırk bin asker gelsin bizi mi halletsin"

HASİPOĞLU YALANLADI

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmanın bir bölümünün, bazı medya kuruluşlarında maksatlı ve yanıltıcı olarak amacını aşan şekilde yansıtıldığını kaydetti ve tepki gösterdi.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla açıklama yapan Hasipoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen törendeki konuşmasında, “muhalefetteyken, icraatları eleştirmenin kolay olduğuna dikkat çekmek için eski bir bakana ait anekdotu anlattığını” belirtti.

Hasipoğlu, şunları kaydetti:

“Muhalefetteyken, Alayköy yolundaki gece kulüplerini fabrikaya benzeten bir milletvekili söz konusu gece kulüplerinin derhal kapatılmasını savunuyordu. Daha sonra kendisi bakan oldu.  Kendisine, muhalefetteyken gece kulüplerine dair sözleri hatırlatılınca, ‘memlekette 40 bin asker var, bırakalım da bizi mi halletsinler’ dedi. Ben de muhalefetteyken eleştirmenin kolay ama icraatta işlerin böyle yürümediğine örnek vermek için bu anekdotu anlattım”.

Eski bir bakana ait anekdotu medyada kendisi söylemiş gibi yansıtmanın gerçekleri çarptırmak olduğunu belirten Hasipoğlu, asılsız yayınlarla sağlığı yıpratmanın kimse yarar sağlamayacağını ekledi.

Bu haber toplam 2773 defa okunmuştur