MİTİNGDE YERİMİZİ ALACAĞIZ

'MİTİNGDE YERİMİZİ ALACAĞIZ'

CTP-BG kadın Örgütü Mağusa İlçesi son siyasal gelişmeleri değerlendirdi

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Kadın Örgütü Mağusa İlçesi dün akşam, “Son Siyasi Gelişmeler ve Örgütlenme”  gündemiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

CTP-BG Mağusa İlçe Binasında gerçekleşen toplantıya, Eski Meclis Başkanı ve CTP-BG Güzelyurt Milletvekili, CTP-BG MYK Üyesi Fatma Ekenoğlu, CTP-BG Merkez Kadın Örgütü Başkanı Sibel Sorakın, MYK Üyeleri Zühre Civa ve Nurten Halimoğlu ile üye ve sempatizanlar katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan CTP-BG Mağusa Kadın Örgütü Başkanı Dudu Soyer, gündemin çok yoğun olduğunu, Kıbrıs Sorununun çözümü için sürdürülen görüşmelerin çok kritik bir aşamadan geçtiğini kaydederek, CTP’nin çözüme yönelik motivasyonunun tekrardan hareketlenmesi gerektiğini vurguladı.  Daha sonra söz alan Kadın Örgütü Başkanı Sibel Sorakın ise CTP’nin toplumdaki önemine dikkat çekerek, partililerin arasında sevgi, saygı ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini kaydetti. Sorakın, iç siyasetteki dağınıklık ve görüşmelerdeki tıkanıklıktan tüm toplumun olumsuz etkilendiğini kaydederek- buna karşı örgütlü çalışmanın önemini vurguladı.

 

Sorakın, CTP-BG tarafından hazırlanan tezlerin partinin yol haritası olduğunu ve bu tezlerin herkes tarafından okunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Son olarak söz alan CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu partinin sivil toplum örgütleri ile olan ilişkileri hakkında bilgi verdi. CTP’nin hükümet dönemindeki olumlu çalışmaların çok erken unutulduğuna işaret eden Ekenoğlu, bunların sürekli hatırlanması ve hatırlatılması gerektiğini söyledi. Gündemde olan Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasası ile ilgili de bilgi veren Ekenoğlu, geçirilmek istenen yasada kadınların doğal haklarına sekte vurulduğunu, işsizlik, doğum, hastalık gibi durumların emekliliğe yansıtılmayacağını, primlerin ise Bakanlar Kurulu’nun inisiyatifine bırakılacağını söyledi. Yine gündemde olan Muhaceret Değişiklik Yasası için de konsensüse gidilmediğini, bu yasaların oy çokluğu ile geçirildiğini söyledi. Ekenoğlu, bugüne kadar sigorta primleri ile ilgili yapılan afların, burada olup da çıkış yapamayanlar için olduğunu ancak şimdi yapılmak istenen değişiklikle dışarıda olanlara da bu hakkın verileceğini söyledi.

 

Ekenoğlu, CTP-BG’nin de Sendikal Platform içerisinde yer aldığına işaret ederek, Pazartesi günü yapılacak olan mitingde CTP’nin hazır olacağını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 720 defa okunmuştur