1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Meteoroloji uyardı: Toza dikkat
Meteoroloji uyardı: Toza dikkat

Meteoroloji uyardı: Toza dikkat

Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamada, toza karşı hassasiyeti olan vatandaşların tedbirli olmalarını tavsiye edildi.

A+A-

Meteoroloji Dairesi, güneyli hava akımlarının etkisiyle Kuzey Afrika üzerinden taşınan toz zerreciklerinin yarın ve cuma günü bölgede hava kirliliği yaratmasının beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamada, toza karşı hassasiyeti olan vatandaşların tedbirli olmalarını tavsiye edildi.

Öte yandan,  Meteoroloji Dairesi, havanın yarından itibaren pazartesi gününe kadar yağmurlu olacağını açıkladı.

Meteoroloji Dairesi’nin 9 – 15 Mart  tarihlerini kapsayan tahminlerine göre, KKTC belirtilen tarihler arasında  genellikle alçak  basınç sistemi  ile periyodun ilk iki günü ılık ve nemli, diğer  günlerde ise üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Rapora göre yarın parçalı çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren yer yer hafif yağmurlu, sabah saatleri yer yer sisli, cuma günü parçalı çok bulutlu yer yer yağmurlu, cumartesi günü parçalı çok bulutlu yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu, pazar günü parçalı çok bulutlu sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu, pazartesi, salı ve çarşamba günleri ise az bulutlu geçecek.

En yüksek hava sıcaklığı periyodun ilk iki günü iç kesimlerde ve sahillerde 22 – 25;  diğer günlerde  ise 16 – 19 derece dolaylarında seyredecek.
Rüzgar ise periyodun ilk iki günü güney ve doğu, diğer günlerde güney ve batı yönlerden orta  kuvvette  zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

Bu haber toplam 2664 defa okunmuştur