1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Listesi kabarık!
Listesi kabarık!

Listesi kabarık!

Zanlının suç listesi kabarık: . “Ciddi darp”, “Rahatsızlık”, “Kasti hasar” ve “Soygun”

A+A-

 

Eski karısını darp ederek 150 TL’yi sirkat eden zanlı Şenol Türk, almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…Zanlının suç listesi kabarık: . “Ciddi darp”, “Rahatsızlık”, “Kasti hasar” ve “Soygun”

Gamze BAYKUR


Mağusa’da nafaka parası yüzünden eski eşi Hümeyya Kaya’yı ciddi şekilde darp ederek 150 TL parasını sirkat eden zanlı Şenol Türk, almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Ciddi darp”, “Rahatsızlık”, “Kasti hasar” ve “Soygun” suçlamalarıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Türk, teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Tahkikat tamamlandı…
Olayın tahkikat memuru Mehmet Kortaç, zanlı Şenol Türk’ün 28 Şubat tarihinde boşanmış olduğu eski eşi Hümeyya Kaya’nın işlettiği Moda Kafe’ye giderek nafaka parası yüzünden Kaya ile tartıştığını belirtti. Kortaç, tartışma sırasında zanlı Türk’ün elleri ile Kaya’nın vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle darp ettiğini, konu kafede bardak kırarak kasti hasar suçu işlediğini ve Kaya’nın 150 TL parasını da alarak soygun suçu işlediğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Kortaç, zanlının uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Serbest kaldı…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı Şenol Türk’ün pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 2 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 20’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur