1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Lefkoşa halkı da LTB’nin bütçesinde söz sahibi olmalı”
“Lefkoşa halkı da LTB’nin bütçesinde söz sahibi olmalı”

“Lefkoşa halkı da LTB’nin bütçesinde söz sahibi olmalı”

Paşa, Lefkoşa'nın tüm semtlerinde muhtarlar aracılığıyla toplantılar yapılması ve her mahalle ile semt halkına, belediye yönetimi tarafından alternatif seçenekler sunulması gerektiğini ifade etti.

A+A-

YKP Seçim Komitesi, Lefkoşa Belediyesi’nin kendi ayakları üzerinde doğrulması için, bizzat Lefkoşa halkının da yönetime katılarak özellikle belediye bütçesinde söz sahibi olması gerektiğini belirtti. Komite, bunun için oyların Yeni Kıbrıs Partisi’ne verilmesi gerektiğini savundu.

YKP Seçim Komitesi adına açıklama yapan Halil Paşa, Lefkoşa Surlar içinden, Surlar dışındaki semtlere, Göçmenköy, Ortaköy, Marmara, Hamitköy ve Haspolat da dahil tüm semtlerde muhtarlar aracılığıyla toplantılar yapılması ve her mahalle ile semt halkına, belediye yönetimi tarafından alternatif seçenekler sunulması gerektiğini ifade etti.

Paşa, “Belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri, semtlerde halktan gelecek talepleri mahalle muhtarları aracılığıyla almalı ve önceliklere göre hizmet üretmelidir. Eğer Hamitköy’de halk en acil olanın yollardaki çukurlar, Kaymaklı’da askeri bölge yolunun açılması, Marmara Bölgesinde köprünün genişletilmesi, Göçmenköy’de olası bir sel felaketi, Surlar içerisinde tuvalet, temizlik vb. turizmi de olumsuz etkileyen hijyen ve trafik karmaşası, Sanayi bölgesinde çöpler ve bir başka bölgede kanalizasyondan kaynaklı pis kokuları görüyorsa bütün bu şikayetler halkın öncelikleri olarak ilan edilmeli” dedi.

Sonra maddi ve yasal tüm yönleriyle halkın yaşamını kolaylaştırmak için, uzmanların da katkıları alınarak sorunların çözümünün sonuna kadar zorlanması gerektiğini ifade eden Paşa, harcanan paranın da, yapılan hukuk kavgasının da, talep sahibi bölge halkına açıklanmasını istedi. Paşa özetle şöyle devam etti:

“Lefkoşalılar. Her zaman sempatini verip oyunu esirgediğin YKP, başkan adayı ve belediye meclisi üyeleri ile işte karşındadır. Yaşamını kolaylaştırmak, şeffaf bir yönetimde bölgende söz ve öneri sahibi olmak, Belediye’nin borcu diye gösterilen ama laf karmaşasına getirilerek nereye harcandığı gizlenmeye çalışılan paranın peşine düşmek, belediyenin yasa dışı borçlarını reddederek sonuna kadar mücadele etmek istiyorsan; Batıranlardan kamuoyu önünde hesap sormak, aynılarını denemek istemiyorsan; Mafyasız bir belediye için şeffaf bir yönetime, Askeri değil ama tarihi ve turistik mekânlarıyla öne çıkmış Kanalizasyon, çöp ve b.k kokulu değil, içerisinde yaşayanı, esnafı, kendi gibi kokan temiz bir Lefkoşa için ve nihayet oyunun kişisel çıkarlarınla değil ama Lefkoşa’yla birlikte değerlenmesini istiyorsan Oy’unu da, Lefkoşa’yı da zayi etme… Katılımcı bütçe için oyunu YKP’ye ver…” (tak)

Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur