1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Lefke'den siyasilere davet yok
Lefkeden siyasilere davet yok

Lefke'den siyasilere davet yok

Dernek yönetim kurulu, “siyasilerin festivale davet edilmemesi” kararı aldı.

A+A-

Lefke Turizm Derneği öncülüğünde düzenlenen, Lefke Belediyesi ile Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) tarafından desteklenen “5. Lefke Hurma Festivali” 8 Kasım Cumartesi günü başlıyor.

Lefke Kapalı Pazar da (Bandabuliya) gerçekleştirilecek 5. Lefke Hurma Festivali, iki gün sürecek.

Lefke Turizm Derneği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, dernek yönetim kurulu, “siyasilerin festivale davet edilmemesi” kararı aldı.

Lefke Turizm Derneği Yönetim Kurulu, bu konuda aldığı kararı şöyle açıkladı:

“Yıllardır ihmal edilen Lefke bölgesi, planlı bir şekilde geriye götürülmektedir. Halbuki Lefke ve yöresi, yatırım, turizm ve tarım alanlarında çok büyük bir potansiyel taşımaktadır. Lefke bölgesine, siyasilerin yeterince ilgi göstermediklerinden dolayı bölge insanın siyasete ve siyasetçiye güveni kalmamıştır. Özellikle son dönemde de Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılma noktasına getirilmesi kabul edilemez bir durumdur.

Lefke konusunda yıllardır sergilenen plansızlık ve sürekli olarak bölgenin geriye gidişinde rol oynadıkları gerekçesiyle, bu seneki festivale ayrım yapmadan hiçbir siyasetçinin çağrılmayacağını kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Açıklamada, festivalin açılışını Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü ve bölge sivil toplum örgütlerinin yapacağı ifade edildi.

(tak)

Bu haber toplam 1743 defa okunmuştur