1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Küçük, Fellahoğlu'nu kutladı
Küçük, Fellahoğlunu kutladı

Küçük, Fellahoğlu'nu kutladı

Küçük, seçimin ardından beklentisinin; Lefkoşa’ya en iyi hizmetin sunulması olduğunu belirterek, hükümet olarak KKTC genelindeki tüm belediyelere yaptıkları katkı ve verdikleri hizmetin Lefkoşa halkı için de süreceğini vurguladı

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanlık seçimini kazanan CTP-BG adayı Kadri Fellahoğlu’nu tebrik ederek, seçim sonucunun ülkeye ve Lefkoşa’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Küçük, seçimin ardından beklentisinin; Lefkoşa’ya en iyi hizmetin sunulması olduğunu belirterek, hükümet olarak KKTC genelindeki tüm belediyelere yaptıkları katkı ve verdikleri hizmetin Lefkoşa halkı için de süreceğini vurguladı.

UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük, LTB Başkanlık seçiminin sonuçlanmasının ardından UBP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Küçük’e UBP Genel Sekreteri Fuat Namsoy da eşlik etti.

Seçim sonuçlarını UBP Genel Merkezinden ayrı bir yerde takip eden UBP LTB Başkan adayı Hasan Sertoğlu da, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından UBP Genel Merkezine geldi.

Burada UBP Genel Başkanı Başbakan Küçük, bakanlar, milletvekilleri ve diğer yetkililerin tebriklerini kabul eden Sertoğlu, herhangi bir açıklama yapmadı.

Sertoğlu’nu tebrik eden ve ilk seçimi olmasına rağmen Lefkoşa halkının büyük desteğini aldığını söyleyen Küçük, seçim hazırlıkları süresince Sertoğlu ve partisi için çalışan, verilen görevleri yapan partililere teşekkür etti.

Partililerin alkışları eşliğinde konuşmasını tamamlayan Küçük, partililerinin bu seçimde verdiği destek ile katkıların ileriki çalışmalara katkısının büyük olacağına dikkat çekti.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, basın toplantısında, seçime katılan adaylar ile seçimde oy veren tüm vatandaşlara teşekkür ederek, seçimin olaysız bir biçimde tamamlamasının kendilerini sevindirdiğini vurguladı.

Küçük, seçime yüzde 56,3 oranıyla düşük bir katılımın olduğunu, bunun da çok düşük bir katılım olduğunu işaret ederek, seçimin ardından beklentilerinin; Lefkoşa’ya en iyi hizmetin sunulması olduğunu kaydetti.

Seçim değerlendirmesini de yapan Küçük, UBP’nin başkan adayının, kurultay dolayısıyla çalışmalara geç başladığını, seçimde iki milletvekili adayın bulunduğunu ve “yılların siyasetçisi” olan bu adayların seçim çalışmalarına da erken başladığını anlatarak, UBP’nin adayı Hasan Sertoğlu’nun tüm bunlara rağmen Lefkoşa halkının büyük desteğini aldığını işaret etti.

Söyledikleri gibi seçimin UBP ile CTP-BG arasında geçtiğini, anketlerin söylediğinin olmadığını sandığın gösterdiğini belirten Küçük, Sertoğlu’nun ilk seçimi olmasına rağmen halkın desteğini aldığını, siyasetin uzun bir süreç olduğuna dikkat çekti.

Küçük, parti olarak seçim sonucunu değerlendirip kamuoyu ile daha detaylı paylaşacağını, başkanlık seçiminin tamamlandığını ancak meclis üyeliği seçiminin sonuçlarının henüz belli olmadığını belirterek, belediye meclis üyeliği oyları sonucunun da önemine işaret etti.

Seçim sonuçlarının kendilerine bazı mesajlar verdiğini, bunlardan da gerekli mesajları alacaklarını vurgulayan Küçük, seçime katılım düşük olduğunu, ancak 3 yıl önce yapılan seçimin de yüzde 60’a yakın katılımla geçekleştirildiğini anımsatarak, yerel seçimlere ilginin genel seçimler gibi olmadığını ifade etti.

Küçük, ancak Lefkoşa seçiminde katılımın yüzde 60’ın altında olmasının, UBP’nin adaylarının aleyhine olduğunu da sözlerine ekledi.(tak)

Bu haber toplam 1695 defa okunmuştur