KTAMS, ÇALIŞMA BAKANLIĞI’NI GÖREVE ÇAĞIRDI

KTAMS, ÇALIŞMA BAKANLIĞI’NI GÖREVE ÇAĞIRDI

KTAMS, Çalışma Bakanlığı'nı, TAŞEL şirketinde işverenin çalışanların yasal haklarına yaptığı saldırıya karşı tutum belirlemesi yönünde göreve çağırdı

A+A-

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı, TAŞEL şirketinde işverenin çalışanların yasal haklarına yaptığı saldırıya karşı tutum belirlemesi yönünde göreve çağırdı.

 

Kaptan yazılı açıklamasında, sendikalı olmanın anayasal bir hak olduğu ülkede TAŞEL şirketinde çalışanların sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldığını belirterek, bu nedenle tüm şirket çalışanlarının süresiz grevde olduklarını anımsattı.

 

Bu gelişmeler sonrasında işverenin grevde olan çalışanlara mektup yollayarak grevi sonlandırmaları ve sendikadan istifa etmeleri yönünde tehditte bulunduğunu savunan Kaptan, “Grev hakkını kullanan çalışanların tehdit edildiği bu dönemde Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi konuya müdahil olmamakta, bakanlık binasını UBP örgüt lokali gibi kullanıp kabuller düzenlemektedir” ifadesini kullandı.

 

Kaptan, yasaların çiğnendiği, çalışma barışının bozulduğu bir ortamda Çalışma Bakanlığı’nın müdahil olması gerektiğini ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 562 defa okunmuştur