1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. KSP seçim sürecini eleştirdi
KSP seçim sürecini eleştirdi

KSP seçim sürecini eleştirdi

KSP Genel Sekreteri Mehmet Birinci, Lefkoşa’da demokratik olmayan bir seçim sürecinin daha geride bırakıldığını savundu.

A+A-

 

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) Genel Sekreteri Mehmet Birinci, Lefkoşa’da demokratik olmayan bir seçim sürecinin daha geride bırakıldığını savundu.

Birinci yaptığı yazılı açıklamada, adil ve eşit tanıtım-propaganda olanaklarının bulunmadığı, hiçbir konuda bilgi akışı ve şeffaflığın sağlanmadığı, “oy satın alma” ve hediyeler dağıtarak vatandaşın iradesinin boyunduruk altına alındığı bir süreç yaşandığını, CTP’nin seçime katılanların salt çoğunluğun desteğine sahip olmadan, toplam seçmenlerin yüzde 20'sinin oyunu alarak seçimi kazandığını iddia etti.

Birinci, KSP’nin, “gerek Lefkoşa Belediyesi'nde, gerek KKTC’deki tüm belediyelerde ve hükümette şeffaf, katılımcı, doğrudan demokrasi ilkelerinin hayata geçirilebilirliğinin takipçisi olacağını; şeffaf olmayan, hatalı ve anti-demokratik olan tüm uygulamaları” eleştirerek, toplumsal duyarlılığın geliştirilmesine katkıda bulunmaya devam edeceğini de açıkladı.

(tak)

Bu haber toplam 1273 defa okunmuştur