1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Kitap fuarı bugün başlıyor…
Kitap fuarı bugün başlıyor…

Kitap fuarı bugün başlıyor…

5 Eylül’e dek sürecek fuarın bu yılki ana teması “Değişim”; onur konuğu ise Kıbrıslı Rum yönetimi eski başkanlarından Yorgos Vasiliu

A+A-

Işık Kitabevi’nin bu yıl 27’ncisini düzenlediği Kitap Fuarı, “Değişim” ana temasıyla bu akşam saat 20.30’da başlıyor. Onur konuğunun Rum Yönetimi eski başkanlarından Yorgos Vasiliu’nun olacağı fuarda, Koop Süt’e de “Onur Ödülü” verilecek.

Toplam 9 panel ve söyleşinin yer alacağı Işık Kitabevi 27. Kitap Fuarı’na, Türkiye’nin tanınmış yazarlarından Sinan Akyüz de konuk olacak. Kitap fuarında, Kıbrıslı Türk yazarların yeni çıkan kitapları da okurlarla buluşacak.
5 Eylül’e dek sürecek fuar boyunca tüm kitaplar yüzde 10 indirimli satılacak. Fuar Pazar günü dışında 10.00-13.00 ve 17.00-24.00 arasında; Pazar günü ise 17.00-24.00 arasında açık olacak.

Fuar programı
Işık Kitabevi 27. Kitap Fuarı’nın programı şöyle: 25 Ağustos Pazartesi - Açılış ve Koop-Süt’e Onur Ödülü’nün verilmesi. Dinleti: Ataman Kınış, Destine Talu.26 Ağustos Salı - Panel: “Medyada Değişim/Yazılı Basın Nereye Gidiyor?” Konuşmacılar: Süleyman Ergüçlü (Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), Cenk Mutluyakalı (Yenidüzen Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), Nilüfer Hamid Türksoy (DAÜ İşletme Fakültesi Siyaset Bilimleri Okutmanı). Moderatör: Yrd. Doç. Dr. İbrahim Özejder (YDÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi) (Düzenleyen: Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği) 27 Ağustos Çarşamba - Panel: “Kent: Kamusal Alan mı, Rant mı?” Konuşmacılar: Ercan Hoşkara, Layık Mesutoğlu, Can Kara, Azmi Öge.28 Ağustos Perşembe - Panel: “Kriz Sonrası Uygulanan Kemer Sıkma Politikaları (Küreselleşme ve Neoliberalizm)” Moderatör: Fatma Lisaniler. Konuşmacılar: Umut Bozkurt, Nicos Trimikliniotis.29 Ağustos Cuma - Panel: “Doğu Akdeniz Enerji, Kıbrıs ve Ortadoğu”. Moderatör: İlksoy Aslım, konuşmacılar: Hayriye Kahveci, Nur Köprülü, İsmail Kemal. 30 Ağustos Cumartesi - Sinan Akyüz - imza saat 10.00-12.30 arası; söyleşi saat 20.30’da.31 Ağustos Pazar - Panel: “Eski Hikaye Yeni Öykü” Moderatör: Ahmet Yıkık. Konuşmacılar: Emrah Öztürk, Gürgenç Korkmazel, Nilgün Güney.2 Eylül Salı - Söyleşi ve imza: Niyazi Kızılyürek’in “Yorgos Vasiliu: Düne ve Yarına Dair Düşünceler” kitabı vesilesiyle, Yorgos Vasiliu ve Niyazi Kızılyürek.4 Eylül Perşembe - Panel: “Katılımcı Yurttaşlığa Doğru mu? (Örgütsellikten Bireyciliğe)”. Konuşmacılar: Gürdal Hüdaoğlu, Mertkan Hamit, Levent Köker.5 Eylül Cuma - Panel: “Edebiyat ve Romanda Değişim”. Konuşmacılar: Hakkı Yücel, Tufan Erhürman, Mehmet Yaşın. Fuar boyunca tüm paneller saat 20.30’da başlayacak.
(tak)

Bu haber toplam 1337 defa okunmuştur