1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Kişisel hırslardan vazgeçin"
Kişisel hırslardan vazgeçin

"Kişisel hırslardan vazgeçin"

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, UBP’ye karşı “darbe” girişimlerinin daha önce de yaşandığını söyledi.

A+A-

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, iktidardaki  Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) halka karşı sorumluluğu olduğunu kaydederek, parti içindeki sorunların kaynağı olan kişisel hırslardan vazgeçmeleri çağrısında bulundu.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Nazım Çavuşoğlu, UBP İskele Gençlik Kolları tarafından organize edilen halı saha futbol turnuvasının açılışında yaptığı konuşmada, güvensizlik önergesi verilmesiyle ilgili hazırlıklara değindi.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, UBP’ye karşı “darbe” girişimlerinin daha önce de yaşandığını söyledi.

Çavuşoğlu, "Kişisel beklentilerden dolayı yanlışlıklar yaşanabilir, UBP tarihinde kaç kez böyle darbeler vurulmaya çalışılsa da bu darbeler atlatılmıştır ve UBP’yi yıkma amacına kimse ulaşamamıştır, yine öyle olacaktır" dedi.
UBP’nin gücünü birlik beraberliğe dayanan tabanından aldığını, partide geçmişte yaşanan sıkıntıların parti tabanın desteği ile aşıldığını belirten Çavuşoğlu, Güvensizlik Önergesi (gensoru) verecek olanlara da çağrıda bulunarak; "kişisel hırslardan vazgeçin, tek sorumluluğumuz halkımızdır, bu tabanın bu yapılanlara izinleri var mı? Veya bu hareketi yaptıktan sonra bu tabandan destek alabilecekler mi?" dedi.
Bakan Çavuşoğlu, "30 milletvekili olan bir partinin birliğini bozmanın açıklanmasını nasıl yapacaklar? Kişisel duygu ve düşünceler tabanın duygu ve düşüncelerinden önemli değildir. Rakip partilerle gensoru verip, UBP’nin iktidardan uzaklaştırılması operasyonuna bu tabanın yanıtı hayırdır” dedi.
Parti içi muhaliflere bir kez daha düşünme çağrısında bulunan Çavuşoğlu, “Herkes şapkasını önlerine koyacak ve bir kez daha düşünecek. 2009 seçimlerinde beraber mücadele ettik, O dönem partinin Genel Sekreterliğini yapmış birisi olarak hatırlatmak isterim ki, partimizi dıştan ve içten yok etmeye çalışanlara karşı yine UBP tabanı ile biz verdik o mücadeleyi!” dedi.
UBP tarihi süreci içinde bir kişinin malı vesareti altında olmadığını belirten Çavuşoğlu, “İçimizden bazı milletvekili arkadaşlarımızın rakiplerimizle gen soru vermesine tabanımızın cevabı hayırdır. Kendilerini sağduyuya davet ediyorum" dedi. (tak)

Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur