1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kırdağ, Sarayönü’nde basın toplantısı düzenlendi
Kırdağ, Sarayönü’nde basın toplantısı düzenlendi

Kırdağ, Sarayönü’nde basın toplantısı düzenlendi

Kırdağ: “BRT’de propaganda yapma hakkı tanımaması, Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı”

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Bağımsız Başkan adayı Arif Salih Kırdağ, bağımsız adaylara devlet televizyon kanalı BRT’de propaganda yapma hakkı tanınmamasının, Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu söyledi.

Arif Salih Kırdağ bu sabah Lefkoşa Atatürk Meydanı’nda (Sarayönü) düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Seçim Kurulu tarafından BRT’de propaganda yapmasının uygun görülmemesini eleştirdi.

Kırdağ, “BRT kimin? Devletin…Devlet kimin? Herkesin…Nasıl olur da devlet organı ile bağımsız adayların propaganda yapmasına imkan tanınmıyor?” dedi.

Arif Salih Kırdağ, siyasi partilerin çıkardıkları her milletvekili için devletten 101 bin katkı aldığını, bunun da seçim kampanyalarında kullanıldığına ancak bağımsız adaylara seçim için bir kuruş dahi devlet katkısı yapılmadığını söyledi.

LTB’nin borçların, başka kurumlardan alınacak borçla kapatılmasının mümkün olmadığını savunan Kırdağ, seçilmesi halinde LTB’nin borçlarını mal üreterek kapatacağını iddia etti. Kırdağ, libazma (kimyevi gübre), organik sebze ve sunta üreterek hem belediye borçlarını kapatmayı, hem de yatırım yapmayı öngördüğünü söyledi.

Kırdağ, kimyevi gübre üretimi ve organik tarım için Haspolat Atık Su Arıtma Tesisinin kullanılacağı belirterek, hala hazırda 6 milyon ton kimyevi gübre için malzeme bulunduğunu savundu. Kırdağ, Güngör Katı Atık depolama alanından çıkacak metan gazı ile elektrik üretip sunta imal edeceğini belirtti.

Kırdağ, ayrıca çift sarı çizgileri, tek sarı çizgi yaprak ücretli park yapılabilmesini sağlama ve Surlariçi’nde de 5 tuvalet inşa etme sözü verdi.

Arif Salih Kırdağ, LTB’deki yolsuzluklarla ilgili yargı sürecinin, ülkedeki denetleme kurulları üyelerinin çoğunun UBP mensubu olmasından dolayı başlatılamadığını iddia etti.

(tak)

Bu haber toplam 1165 defa okunmuştur