1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Kıbrıslı Türklerin iradesi ayaklar altında"
Kıbrıslı Türklerin iradesi ayaklar altında

"Kıbrıslı Türklerin iradesi ayaklar altında"

Özyiğit, Başbakan İrsen Küçük ve hükümeti; Kıbrıslı Türklerin iradesinin, ayaklar altına alınmasına izin vermekle suçladı.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Başbakan İrsen Küçük ve hükümeti; Kıbrıslı Türklerin iradesinin, ayaklar altına alınmasına izin vermekle suçladı.

Özyiğit TDP Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, ülkeye yaptığı ziyarette, Türkiye’deymiş gibi davranıp KKTC’ye Gençlik Merkezi yapacağını söylediğini, Milli Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan’ın da, “İl Gençlik Spor Müdürüymüş” gibi mutlu olduğunu savundu.

Gençlik Merkezleri yapılmasına karşı olmadıklarını, ancak bunun karar mekanizmasının KKTC makamları olması gerektiğini, projeyi açıklaması gerekenin de Eğitim Bakanı Atasayan olduğunu ifade eden Özyiğit, “Başbakan Küçük başta olmak üzere UBP’li yetkililer bu tür davranışları artık alışkanlık haline getirdiler. Kıbrıslı Türklerin iradesi hiç bu kadar ayaklar altına alınmamıştı” görüşünü öne sürdü.

Türkiye Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da ziyaretinde, eğitim adına KKTC’de yapacakları projeleri anlattığını ifade eden Cemal Özyiğit, bunu eleştirdi.

(TAK)

Bu haber toplam 1155 defa okunmuştur