1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kaşif: Bu birliktelik mezara kadar
Kaşif: Bu birliktelik mezara kadar

Kaşif: Bu birliktelik mezara kadar

DP-Ulusal Güçler, milletvekili adaylarını belirlemek için başlattığı teşkilat yoklamalarına Girne ile devam etti.

A+A-

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-Ulusal Güçler), milletvekili adaylarını belirlemek için başlattığı teşkilat yoklamalarına Girne ile devam etti.

Teşkilat yoklaması toplantısında konuşan Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş DP – Ulusal Güçler’i şemsiyeye benzetti ve sağcısından solcusuna-çözüm karşıtından çözüm taraftarına, Türkiyeli’sinden Kıbrıslı’sına, kendisine yönelik ayrımcılık, eşitsizlik yapıldığını düşünen her kesimi tek bir ülküde birleşmek üzere bu şemsiye altına toplanmaya çağırdı.
Denktaş, “Bu şemsiye, babalarımız tarafından 1960’lı yıllarda da oluşturulmuştu. O gün oluşturulan o siyasi şemsiye bizi KKTC’ye taşıdı, bugün oluşturduğumuz DP – Ulusal Güçler şemsiyesi KKTC’nin yenilenmesini, yeniden yapılanmasını sağlayacak. Bu nedenle buradayız” dedi.


SERDAR DENKTAŞ: ““BIZ DP-ULUSAL GÜÇLER’I SADECE VE SADECE SAĞIN BÜYÜK PARTISI OLMASI IÇIN DEĞIL, ÜLKENIN BÜYÜK PARTISI OLMASI IÇIN VE GELECEĞE DAMGASINI VURMASI IÇIN KURDUK”

DP-Ulusal Güçler, Gazimağusa ve İskele’nin ardından dün akşam Girne Milletvekili aday adaylarını düzenlenen görkemli törenle delege ve partililerle buluşturdu.
Toplantıda DP-Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Girne Milletvekilleri İlkay Kamil, Ergün Serdaroğlu, Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif  ve Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci’nin birer konuşma yaptı, Milletvekilleri aday adayları delege ve partililer tarafından değerlendirmeye alındı.
Toplantıda tüm adayların çok değerli olduğunu ve kesinlikle ayrım yapmadıklarını belirten Denktaş, “Biz DP-Ulusal Güçler’i sadece ve sadece sağın büyük partisi olması için değil, ülkenin büyük partisi olması için ve geleceğe damgasını vurması için kurduk. O nedenle sizlerin de desteğiyle tek yumruk ve tek yürek olarak tek hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. Bu hedefe hep birlikte yürüyerek ulaşacağız. Bu süreç içerisinde dargınlık, kırgınlık, aramıza nifak tohumları sokmaya çalışanlar olacak. Kızmayın, küsmeyin, kavga etmeyin onlarla... Hoşgörümüzü onlara da yayalım. Çünkü onların da gideceği başka yer yok…” dedi.
Seçim sürecinde CTP ile yarışacaklarını belirten Denktaş, “CTP dönemini halkımız unutmadı” dedi.

KAŞİF: “BU BIRLIKTELIK 28 TEMMUZ’A KADAR DEĞIL, MEZARA KADAR GIDECEK”

DP-Ulusal Güçler Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif ise yaptığı konuşmasında, KKTC’ye olan sevdalarının DP-Ulusal Güçler’i oluşturduğuna işaret ederek, “Bu birliktelik 28 Temmuz’a kadar değil, mezara kadar gidecek” dedi.

Konuşmasında İrsen Küçük’e de seslenen Kaşif, Küçük’ün memleketinin insanına sahip çıkmadığını, insanlara sevgiyle sarılmadığını kaydederek, “Bunları yapmış olsaydı durum bambaşka olurdu” dedi.
DP-Ulusal Güçler sevgisinin Dipkarpaz’dan Yeşilırmak’a kadar büyüyerek devam ettiğine dikkati çeken Ahmet Kaşif, “Bu büyük sevgi saygı önünde bize karşı duranlar maalesef yıkılıp gideceklerdir. Onurumuz, gururumuz ve devletin bekası için dik durduk ve dik durmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.”


SERDAROĞLU: “DP-ULUSAL GÜÇLER’İ HAKETTİĞİ YERE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

DP-Ulusal Güçler Girne Milletvekili Dr. Ergün Serdaroğlu da, DP-Ulusal Güçler’i ülkedeki kaosu durdurmak, katledilen demokrasiyi yaşatmak ve ekonomide ileri bir adım atmak için oluşturduklarını belirtti ve 28 Temmuz’a kadar DP-Ulusal Güçler’i hakettiği yere taşımak için hepbirlikte çok çalışmaları gerekliliği üzerinde durdu.
İrsen Küçük yönetimini de eleştiren Serdaroğlu, Küçük yönetiminin halka sunamadığı hizmetleri DP-Ulusal Güçler’in halka sunacağını ifade etti.


KAMİL: “GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN”

Dr. Serdaroğlu’ndan sonra Girne Milletvekili İlkay Kamil söz aldı.
Kamil konuşmasında DP-Ulusal Güçler’in ülke genelinde bir umut olduğunu söyleyerek,
“Bu umudun giderek büyümesi ve 29 Temmüz günü sandıktan ya tek başına ya da en büyük parti olarak çıkması bizim elimizde. Biz kararlıyız. 8 arkadaşımızla DP - Ulusal Güçler olarak bir çatı altında birleşmesinden sonra bu kararlılığımızı sonuna kadar götüreceğiz ve partimizi hak ettiği yere taşımak zorunda olduğumuzun bilinciyle hareket edeceğiz” diye konuştu.
Bu sonuca ulaşmak için öncelikle buna inanmak gerektiğinin altını çizen Kamil, bu inançla partiyi hakkettiği yere getireceklerini vurguladı. DP-Ulusal Güçler adının herkesin kafasına kazındığına işaret eden İlkay Kamil, “Gazamız mubarek olsun” dedi.


ÖZDEĞİRMENCİ: “YOLUMUZ AÇIK OLSUN”

DP-Ulusal Güçler Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci ise, 28 Temmuz’a kadar partilerini tek başına iktidar yapmak için gece gündüz çalışacaklarını kaydetti ve “ülkemize, vatandaşımıza ve ekonomiye katma değeri olan tüm sektörlerimize verilen zararları durdurmak için geliyoruz” dedi.
Yeni bir siyaset için tek yumruk, tek yürek olduklarını ifade eden Özdeğirmenci, “KKTC halkının rahat nefes alabileceği bir yaşam için geliyoruz. Demokrasiyi yeniden inşa etmek için geliyoruz. DP-Ulusal Güçler yolumuz açık olsun” şeklinde konuştu.

Vuni Palace Otel’de gerçekleşen törende, Milletvekili aday adayları, kendilerini tanıtarak, aday olamasalar dahi DP-Ulusal Güçler’i sandıktan iktidar partisi olarak çıkarmak için var güçleriyle çalışacaklarının sözünü verdiler.
DP-Ulusal Güçler Milletvekilliği aday adaylarının teşkilat yoklaması, Gazi Mağusa, İskele ve Girne’nin ardından bugün Lefkoşa ile devam edecek…

Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur