1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kanatlı, KTMMOB’yu ziyaret etti
Kanatlı, KTMMOB’yu ziyaret etti

Kanatlı, KTMMOB’yu ziyaret etti

YKP belediyelerin yılı denk bütçeyle kapatmasının önemine işaret ederek, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’de bütçenin yıllarca gerçekçi yapılmadığını savundu

A+A-

 

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) belediyelerin yılı denk bütçeyle kapatmasının önemine işaret ederek, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’de bütçenin yıllarca gerçekçi yapılmadığını savundu.
YKP Seçim Komitesi adına Yaşar Karakaş bugün yaptığı yazılı açıklamada,LTB’de bütçe rakamlarının yüzde 40 -50 abartılarak, artırıldığını ileri sürdü. Karakaş, borçlanmanın, gelirlerin yüzde 20’si yerine, yüzde 80’ine kadar yapıldığını iddia etti.
Lefkoşa Belediyesi’nin bu şekilde ağır bir borç yükü altına sokulduğunu söyleyen Karakaş, YKP olarak bu borçların yapılandırılmasından ziyade, bu borçların nereye gittiğinin peşinde olduklarını bildirdi.
Bu arada, Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Belediye Başkan Adayı Murat Kanatlı, Belediye Meclisi Adayları Mehmet Karadal, YKP Parti Meclisi üyesi Alpay Durduran ve Rasıh Keskiner’den oluşan YKP delegasyonu Kıbrıs Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği’ni (KTMMOB) ziyaret etti. YD

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur