1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İşte oy pusulasındaki sıralama
İşte oy pusulasındaki sıralama

İşte oy pusulasındaki sıralama

Oy pusulasındaki siyasi parti sıralaması; TDP, KSP, YKP, UBP, CTP-BG, DP; Bağımsızların sıralaması da Arif Salih Kırdağ, Nurhayat Aytok ve Yahya Eran

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Ara Seçimi için siyasi parti ve bağımsız adayların isimlerinin bileşik oy pusulasındaki yazılış sırasını belirlemek için ad çekimi yapıldı.

Yüksek Mahkeme Salonu’nda saat 14.00’de Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Nevvar Nolan başkanlığındaki Yüksek Seçim Kurulu heyeti huzurunda çekilen kurada oluşan sıralama, siyasi partilerin BRT’de yapacakları propaganda konuşmalarında da izlenecek.

Seçim ve Halkoylaması Yasası’na göre bağımsız adaylar devlet radyo ve televizyonunda propaganda konuşması yapamıyor.

UBP, CTP-BG, TDP, DP ve YKP temsilcileri, Bağımsız LTB Başkan adayı Nurhayat Aytok ve BRTK temsilcilerinin katılımı ile yapılan kura sonucunda, Birleşik Oy Pusulası’ndaki sıralama şöyle oluştu:

“1. Dr. Suphi Hüdaoğlu (TDP), 2. Zehra Cengiz (KSP), 3. Murat Kanatlı (YKP), 4. Hasan Sertoğlu (UBP), 5. Kadri Fellahoğlu (CTP-BG), 6. Dr. Mustafa Şenol Arabacıoğlu (DP), 7. Arif Salih Kırdağ (Bağımsız), 8. Nurhayat Aytok (Bağımsız), 9. Yahya Eran (Bağımsız).”

(tak)

Bu haber toplam 1498 defa okunmuştur