1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Işık'ta konuk Sinan Akyüz
Işıkta konuk Sinan Akyüz

Işık'ta konuk Sinan Akyüz

Türkiye’nin tanınmış yazarlarından Sinan Akyüz de 30 Ağustos Cumartesi günü fuarın konuğu olacak.

A+A-

Işık Kitapevi’nin bu yıl 27’ncisini düzenlediği Kitap Fuarı, çerçevesinde bu akşam “Kriz Sonrası Uygulanan Kemer Sıkma Politikaları (Küreselleşme ve Neoliberalizm” konulu panel düzenleniyor.

Saat 20.30’da başlayacak panelin moderatörlüğünü Fatma Lisaniler yapacak; konuşmacılar ise Umut Bozkurt ve Nicos Trimikliniotis olacak.

Türkiye’nin tanınmış yazarlarından Sinan Akyüz de 30 Ağustos Cumartesi günü fuarın konuğu olacak.

Lefkoşa’da Gençlik Merkezi’nin faaliyet gösterdiği Kızılbaş Kilisesi’nde yer alan fuar, 25 Ağustos Pazartesi başlamıştı. 5 Eylül’e kadar sürecek fuar boyunca, tüm kitaplar yüzde 10 indirimli satılıyor. Fuar, Pazar günü dışında 10.00-13.00 ve 17.00-24.00 arasında; Pazar günü ise 17.00-24.00 arasında açık…

FUAR PROGRAMI

Işık Kitabevi 27. Kitap Fuarı’nın yarından itibaren programı şöyle:

Yarın- Panel: ‘Doğu Akdeniz Enerji, Kıbrıs ve Ortadoğu’. Moderatör: İlksoy Aslım. Konuşmacılar: Hayriye Kahveci, Nur Köprülü, İsmail Kemal.
30 Ağustos Cumartesi - Sinan Akyüz - imza saat 10.00-12.30 arası; söyleşi saat 20.30’da.

31 Ağustos Pazar - Panel: ‘Eski Hikaye Yeni Öykü’ Moderatör: Ahmet Yıkık. Konuşmacılar: Emrah Öztürk, Gürgenç Korkmazel, Nilgün Güney.
2 Eylül Salı - Söyleşi ve imza: Niyazi Kızılyürek’in ‘Yorgos Vasiliu: Düne ve Yarına Dair Düşünceler’ kitabı vesilesiyle, Yorgos Vasiliu ve Niyazi Kızılyürek.

4 Eylül Perşembe - Panel: ‘Katılımcı Yurttaşlığa Doğru mu? (Örgütsellikten Bireyciliğe)’. Konuşmacılar: Gürdal Hüdaoğlu, Mertkan Hamit, Levent Köker.

5 Eylül Cuma - Panel: ‘Edebiyat ve Romanda Değişim’. Konuşmacılar: Hakkı Yücel, Tufan Erhürman, Mehmet Yaşın”

(takL)

Bu haber toplam 1761 defa okunmuştur