1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İnönü Meydanı inledi: Her şeyimsin Lefkoşa!
İnönü Meydanı inledi: Her şeyimsin Lefkoşa!

İnönü Meydanı inledi: Her şeyimsin Lefkoşa!

CTP-BG, 7 Nisan Lefkoşa belediye seçimlerine yönelik son kitlesel etkinliğini İnönü Meydanı’nda düzenledi.

A+A-


CTP-BG, 7 Nisan Lefkoşa belediye seçimlerine yönelik son kitlesel etkinliğini İnönü Meydanı’nda düzenledi. Yüzlerce kişinin katıldığı mitingde, CTP-BG Lefkoşa Türk Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve ekibi Lefkoşalılara seslendi. “Meydanı kimseye bırakmayız” sloganıyla düzenlenen miting, CTP Gençlik Örgütü Başkan Ürün Solyalı’nın kalabalığa seslenmesiyle başladı. “Yepyeni bir Lefkoşa için oylar Kadri Fellahoğlu’na” diyen Solyalı, tüm dönemlerin en sevilen gruplarından Yeni Türkü’yü sahneye davet ederek, “Her şeyimsin Lefkoşa” mitingi başladı.


AKANSOY: LEFKOŞA’NIN YENİ LİDERİ KADRİ FELLAHOĞLU!

Konserin ardından sahneye çıkan Genel Sekreter Asım Akansoy konuşmasına, “Bu ülkede daha fazla demokrasi, daha fazla eşitlik ve daha fazla adalet için, soru soran, cevap bulan, çözüm arayan, bedel ödeyen insanlar! Hoş geldiniz!” diyerek başladı. Akansoy bu akşam, CTP-BG’nin hem Lefkoşa’ya hem de bütün Kıbrıs’a güzel günlerin, güzel insanların hala bu toprakları terk etmediğini göstereceğini söyledi. Genel Sekreter Akansoy coşkulu konuşmasında, “Bütün bir halk genciyle yaşlısıyla, omuz omuza duracak, kol kola girecek. Bu beraberlik, bu dayanışma, bu yürekler bu ülkeye güçlü baharlar getirecek. 8 Nisan’da Kadri Fellahoğlu Lefkoşa’nın yeni lideri olacak! Önce Lefkoşa sonra Kıbrıs ayağa kalkacak” dedi. Konuşmasını tamamlayan Akansoy, alkışlar eşliğinde Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu’nun halka sesleneceği konuşmasını yapmak üzere sahneye davet etti.

YORGANCIOĞLU: YENİ KIBRIS’I YARATMAYA LEFKOŞA’DAN BAŞLAYACAĞIZ

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, 7 Nisan’ın Kıbrıs Türk halkının kaderinde bir dönüm noktası olacağını söyleyerek 7 Nisan’dan itibaren Kıbrıs Türk halkının, yönetim kademesinin her alanına yerleşen köhne ve geri kalmış anlayışı ortadan kaldıracağını ifade etti. Halkın, hem Lefkoşa’yı hem de memleketi çöplüğe çevirenleri evlerine göndererek yerine CTP-BG’nin çağdaş, deneyimli ve tüm toplumu kucaklayan iktidarını getireceğine inandığını belirten Yorgancıoğlu, “Yeni bir Kıbrıs yaratmaya, yeni bir Lefkoşa yaratarak başlayacağız” dedi. Halkın onurunu ve gururunu zedeleyen Ulusal Birlik Partisi’nin, görünen ve görünmeyen tüm ortakları ile birlikte tarihin çöplüğünde yerini alacağını kaydeden Yorgancıoğlu, “8 Nisan’da Kadri Fellahoğlu’nun liderliğinde devralacağımız Lefkoşa’da yaşanacak olan değişim, CTP-BG’nin kriz yaratanların değil, çözüm bulanların partisi olduğunu bir kez daha gözler önüne serecektir” dedi. Yorgancıoğlu son olarak Lefkoşa halkına 7 Nisan Pazar sabahı erken kalkarak sandıkları gitmeleri konusunda çağrıda bulunarak, “Lefkoşa’yı sahipsiz sananlara, Lefkoşalıyı hiçe sayanlara son bir kez daha “Lefkoşa benim her şeyim” diyelim” dedi.


FELLAHOĞLU: DAHA GÜZEL BİR SABAHA UYANMAYA HAZIR MISIN LEFKOŞA?


Yorgancıoğlu’nun konuşmasını tamamlamasının ardından yeniden sahneye çıkan Genel Sekreter Akansoy, Belediye Meclis üyesi adaylarını tek tek sahneye çağırarak selamladı. Akansoy, CTP-BG’nin Lefkoşa Türk Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu’nu da çağırarak sahneyi ona bıraktı. Tezahüratlar eşliğinde konuşmasına başlayan Fellahoğlu, dakikalarca Lefkoşalılar tarafından alkışlandı. Fellahoğlu, “Bu akşam bu meydanı dolduran siz sevgili dostlar ve bizi evlerinden izleyen, yüreği bizimle çarpan tüm Lefkoşalılar; Lefkoşa Belediye Başkanlığına aday olduğumu açıkladığım ilk günden beri söylediğim tek bir şey var: Ben Lefkoşalı Kadri Fellahoğlu olarak, Lefkoşa’nın yeniden ayağa kalkması için, Lefkoşa’nın siz değerli Lefkoşalılara yakışır bir kent olması için yola çıktım. Bu yolu sizlerle birlikte yürürken gördüklerim beni hem cesaretlendirdi, hem de umutlandırdı” diyerek başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“Ben bu yolda,  sokaklarında oynayarak büyüdüğü şehrinden vazgeçmeyen, inatla bu şehri geri isteyen gözler gördüm. Ben bu yolda Lefkoşa’ya çöreklenen kara bulutları dağıtacak, genç, pırıl pırıl, aydınlık yürekler gördüm. Ben bu yolu yürürken, “Yürü da arkandayık oğlum” diyen yüreği Lefkoşa sevgisiyle dolu neneler, dedeler gördüm... Ben bu yolu yürürken, çocuklarının çağdaş ve temiz bir şehirde yaşaması için her şeyi göze alan aileler gördüm. Ben bu yolu yürürken, üstüne atılan ölü toprağından kurtulacak, ayağa kalkacak ve şahlanacak bir Lefkoşa gördüm. Bu gördüklerimizi bütün dünyaya, ilan etmeye, 8 Nisan’da daha güzel bir Lefkoşa’ya uyanmaya hazır mısınız? Tarih Lefkoşa’yı kimin batırdığını yazacağı gibi, Lefkoşa’yı kimin ayağa kaldırdığını da yazacak!”

CTP’Lİ 8 BELEDİYE BAŞKANI DA SAHNEDE

CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu konuşmasını tamamlamasının ardından CTP’li 8 belediye başkanını da sahneye davet ederek İnönü Meydanı’nı dolduran kalabalığı selamladı. Miting ülkemizin sevilen gruplarından Soundband’ın konseriyle devam etti. Coşkulu kalabalık geç saatlere kadar Lefkoşa zaferini kutladı.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bu haber toplam 2124 defa okunmuştur