1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüdaoğlu: “Lefkoşa’yı yeniden çağdaş belediyecilikle tanıştıracağız”
Hüdaoğlu: “Lefkoşa’yı yeniden çağdaş belediyecilikle tanıştıracağız”

Hüdaoğlu: “Lefkoşa’yı yeniden çağdaş belediyecilikle tanıştıracağız”

Hüdaoğlu ve Belediye Meclis Üyesi adayları Thalassaemia Derneği ile Kan Bankasını ve Haspolat’taki belediye evlerini ziyaret etti.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, "1976-1990 yılları arasında Mustafa Akıncı’nın LTB başkanlığı döneminde, çağdaş belediyecilikle tanışan Lefkoşa’yı, yeniden çağdaş belediyecilikle tanıştıracaklarını" söyledi.

TDP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu ve Belediye Meclis Üyesi adayları Thalassaemia Derneği ile Kan Bankasını ve Haspolat’taki belediye evlerini ziyaret etti.

BELEDİYE EVLERİ

340 hanenin bulunduğu Belediye Evlerinde, bölge sakinlerinden bilgiler alan ve incelemelerde bulunan Hüdaoğlu, projeleri hakkında da bilgiler verdi. Haspolat’a sağlık ocağı açma projesi olduğunu belirten Hüdaoğlu, bölge insanlarının sorunlarının farkında olarak, bunları çözecek projelerinin hazır olduğunu belirtti.

Yeni yapılan toplu konut bölgesinde bu şekilde sorun olmasının, ihmal, iş bilmezlik ve önceliğin diğer ilişkiler olmasından kaynaklandığını belirten Hüdaoğlu, önceliğin her zaman için insan olması gerektiğini kaydetti. Hüdaoğlu, “Daha uygun bir yerde, yeşil alan, çocuk parkları ile birlikte daha sağlıklı bir yerleşim alanı yaratılabilirdi” dedi.

THALASSEAMİA DERNEĞİ

Thallaseamia Derneği’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada ise Hüdaoğlu, Thalasseamia hastalığının önemli bir rahatsızlık olduğunu, ancak organize ve sistemli mücadeleyle başarılı olunabileceğini söyledi.

Koruyucu hekimliğin önemine dikkat çeken Suphi Hüdaoğlu, koruyucu hekimliğin bir tanesinin de Thalasseamiayla ilgili olduğunu kaydetti.

Kan vermenin, hem verene hem de alana faydası olduğunu belirten Hüdaoğlu, bu konuda belediyelerin de görev üstlenmesi gerektiğini ifade etti.

“HAVA KİRLİLİĞİ VAR”

Lefkoşa’da park yeri sorununun yanı sıra, hava, su ve gıda güvenliği gibi çok önemli sorunlar yaşandığını, ancak havanın kirliği olduğunun önceki gün yapılan testlerde bir kez daha ortaya çıktığını belirten Hüdaoğlu, Lefkoşa’da çevrenin ihmal edildiğine dikkat çekti.

Belediyede idari ve mali disiplinin olmazsa olmazları olduğunu, adil ve şeffaf bir yönetim getireceklerini söyleyen Hüdaoğlu, “LTB’de doğrudan demokrasinin başlangıcını yapacağız, bu konuda sözümüz var” dedi.

Hüdaoğlu, “1976-1990 yılları arasında Mustafa Akıncı’nın başkanlığı döneminde çağdaş belediyecilikle tanışan Lefkoşa’yı yeniden çağdaş belediyecilikle tanıştıracağız” dedi.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, de başarılı bir mücadele ve özveri içinde olan Thalassaemia Derneği ile her alanda olduğu gibi, LTB seçimini kazanmaları halinde de her türlü işbirliği ve güç birliğini yapacaklarını da ifade etti.

Bu haber toplam 1169 defa okunmuştur