1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüdaoğlu Hamitköy’ü ziyaret etti
Hüdaoğlu Hamitköy’ü ziyaret etti

Hüdaoğlu Hamitköy’ü ziyaret etti

Dr. Suphi Hüdaoğlu ve belediye meclis üyesi adaylarının yer aldığı broşürlerin dağıtıldığı ziyarette, vatandaşların görüşleri dinlendi ve projeler hakkında bilgi verildi.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, bazı Belediye Meclis Üyesi adayları, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve Kadın Örgütü Başkanı Seval Oyaltan’dan oluşan ekiple dün sabah Hamitköy’ü ziyaret etti.
TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Dr. Suphi Hüdaoğlu ve belediye meclis üyesi adaylarının yer aldığı broşürlerin dağıtıldığı ziyarette, vatandaşların görüşleri dinlendi ve projeler hakkında bilgi verildi.
Dr. Suphi Hüdaoğlu, 7 Nisan’da göreve gelmeleri halinde, Lefkoşa ile birlikte Hamitköy’ün de hak ettiği hizmeti almaya başlayacağını söyledi. Kararlar üretirken bölgedeki sivil toplum örgütleri ve halkın da görüş ve önerilerini mutlaka dikkate alacaklarını belirten Hüdaoğlu, “Hamitköy için en iyisini birlikte yaratacağız” dedi.
Katılımcı anlayışın sosyal demokrasinin gereği olduğunu, bu bağlamda sivil toplum örgütleri ve vatandaşların görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Hüdaoğlu, sivil toplum örgütleri, halk ve yerel yönetimlerin işbirliği içinde çalışmasının önemine dikkat çekti.
Hamitköy bölgesinin de sel baskınları konusunda çok riskli bir bölge olduğuna dikkat çeken Hüdaoğlu, teknik ekibindeki kişilerin aylardır dere yatakları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ve projelerinin hazır olduğunu açıkladı.
LTB’yi batıran, Hamitköy’ün hak ettiği hizmeti alamamasına neden olan zihniyetlerin belli olduğunu, aynı zihniyetlerin şimdi kurtarıcılığa soyunduklarını savunan Hüdaoğlu, vatandaşlardan bu zihniyetlere artık geçit vermemelerini talep etti. tak

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur