1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüdaoğlu: “Gerçekçi ve akılcı politikalarla yola çıktı”
Hüdaoğlu: “Gerçekçi ve akılcı politikalarla yola çıktı”

Hüdaoğlu: “Gerçekçi ve akılcı politikalarla yola çıktı”

Hüdaoğlu, seçildikleri takdirde LTB’de kesinlikle yerli reklam şirketleri ile işbirliği yapacaklarını, yabancı şirketlerle çalışma gibi bir düşünceleri olmadığını söyledi.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, büyük ve abartılı projeler yerine, gerçekçi ve akılcı politikalarla yola çıktıklarını belirterek, 13 ay gibi bir sürede adil, şeffaf bir yönetim, mali ve idari disiplin ile merdivenin basamaklarını tek tek, ancak sağlam adımlarla çıkacaklarını ve LTB’yi komadan çıkaracaklarını söyledi.
TDP’den yapılan açıklamaya göre, Hüdaoğlu, seçildikleri takdirde LTB’de kesinlikle yerli reklam şirketleri ile işbirliği yapacaklarını, yabancı şirketlerle çalışma gibi bir düşünceleri olmadığını söyledi.  TDP LTB Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, bazı Belediye Meclis Üyesi ayaları ve Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ile birlikte Reklamcılar Birliği ziyaret etti.
Ziyarette 7 Nisan seçimlerinde göreve gelmeleri halinde yapmayı planladıkları projeleri anlatan Hüdaoğlu, Birlik üyelerinin görüş ve düşüncelerini de dinledi.
TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, seçildikleri takdirde LTB’de kesinlikle yerli reklam şirketleri ile işbirliği yapacaklarını, yabancı şirketlerle çalışma gibi bir düşünceleri olmadığını söyledi. Kuzey Kıbrıs’ta reklam pastasının yaklaşık olarak %85’inin dışarıya hortumlandığını, bunun merkezinde de Lefkoşa’nın olduğunu belirten Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde buna derhal son vereceklerini söyledi.
Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde Reklamcılar Birliği gibi meslek örgütleri ile işbirliğine açık olacaklarını, reklam pastasından, üretecek olanının da, faydalanacak olanın da Kıbrıslı Türkler olması gerektiğine inandıklarını söyledi. Hüdaoğlu, LTB’nin reklam pastasına da Reklamcılar Birliğine kayıtlı örgütlerin ortak olmasını istediklerini belirtti.
(tak)

Bu haber toplam 1075 defa okunmuştur