1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüdaoğlu; “Ekibimize ve Lefkoşalı’ya güveniyorum”
Hüdaoğlu; “Ekibimize ve Lefkoşalı’ya güveniyorum”

Hüdaoğlu; “Ekibimize ve Lefkoşalı’ya güveniyorum”

Hüdaoğlu, bazı Belediye Meclis Üyesi adayları, Genel Sekreter Cemal Özyiğit ve Kadın Örgütü Başkanı Seval Oyaltan’dan oluşan ekiple birlikte Marmara Bölgesini ziyaret etti.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, kötü yönetimler ve usulsüz harcamalar nedeniyle batağa sürüklenen LTB’yi, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturacaklarını söyledi.

Bunu hep birlikte ortak aklı bularak başaracaklarını dile getiren Hüdaoğlu, ekibine ve Lefkoşalıya güvenin tam olduğunu belirtti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Hüdaoğlu, mali ve idari disiplin, adil ve şeffaf bir yönetim, hak ettiği hizmeti almış halk ve zamanında ödenen ve yatırımları yapılan çalışanlarla birlikte LTB’yi komadan çıkaracaklarını söyledi.

Lefkoşa halkına, mikropsuz su, güvenle tüketebilecekleri gıda ve zamanında ödenen çalışanlarla birlikte temiz bir Lefkoşa vaat ettiklerini ifade eden Hüdaoğlu, halktan, kendi sağlıkları ve çocuklarının sağlıkları için en doğru kararı vermelerini istedi.

Hüdaoğlu, bazı Belediye Meclis Üyesi adayları, Genel Sekreter Cemal Özyiğit ve Kadın Örgütü Başkanı Seval Oyaltan’dan oluşan ekiple birlikte Marmara Bölgesini ziyaret etti. Hüdaoğlu ve belediye meclis üyesi adaylarının yer aldığı broşürlerin dağıtıldığı ziyarette ayrıca, vatandaşların görüşleri dinlendi ve projeler hakkında bilgiler verildi.

Göreve gelmeleri halinde, halka güven veren icraatlar içinde olacaklarını, geçmişe dönük ise kesinlikle hesap soracaklarını belirten Hüdaoğlu, “Geçmişin hesabını soracağız, ancak, geçmişe takılıp kalmadan gerçekçi projelerle geleceğe dönük adımlar atacağız” dedi.

GIDA- SU GÜVENLİĞİ

Bazı hormonlar ile kimyasalların 1960’lı yıllardan itibaren Amerika ile Avrupa’nın birçok ülkesinde yasaklandığını, bu yasağın 2010 yılından itibaren Türkiye’de de uygulamaya konduğunu, ancak, Kuzey Kıbrıs’ta halen çok büyük sorunlar yaşandığını belirten Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde gıda güvenliğinin temel öncelikleri arasında olacağını söyledi.

Lefkoşa’da şebekeden akan suyun büyük bir bölümünün sağlıksız olduğunu savunan Hüdaoğlu, şebekeden akan sularla ilgili sürekli olarak tahlil yapılacağını, halka doğru bilgi verileceğini ve pis suları temizleyeceklerini vurguladı.

(tak)

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur