1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüdaoğlu ‘Akil İnsanlar Meclisi’ oluşturacağız”
Hüdaoğlu ‘Akil İnsanlar Meclisi’ oluşturacağız”

Hüdaoğlu ‘Akil İnsanlar Meclisi’ oluşturacağız”

TDP Adayı Hüdaoğlu Çevre ve Sağlık Örgütleriyle atölye çalışması yaptı

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, seçilmeleri halinde, çevre ve sağlık örgütleri ile birlikte çalışacaklarını belirtti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre Suphi Hüdaoğlu, Çevre Mühendisleri Odası, Biyologlar Derneği, KEMA Vakfı, Tabipler Birliği, Yeşil Barış Hareketi, Mağusa Çevre Platformu gibi örgütlerin başkan ve temsilcileri ile geçen cumartesi günü atölye çalışması gerçekleştirdi.

Suphi Hüdaoğlu, atölye çalışması sırasında yaptığı konuşmada “Katı ve sıvı atıkların çözümlenmesi, gıda güvenliği, çevre ve halk sağlığı konularında Lefkoşa başlangıç olabilir. Bu konularda diğer belediyelere de örnek olabiliriz” dedi.

AKİL İNSANLAR MECLİSİ KURMAYI PLANLIYORUZ

Tabipler Birliği’nde kurdukları ‘Akil Hekimler Meclisi’nin bir benzerini, Sivil Toplum Örgütleri, Sendika temsilcileri ve muhtarların da katılacağı ‘Akil İnsanlar Meclisi’ olarak LTB’de de kurmak istediklerini belirten Hüdaoğlu, Haspolat Arıtma Tesisi’yle ilgili projelerini de aktardı.

Haspolat Arıtma Tesisi’nin yarım kapasite ile çalıştığını, bunun kokuya neden olduğunu belirten Hüdaoğlu, buraya AB Kalkınma Bankası ve Kuzey Avrupa Fonu’ndan katkı alınabileceğini kaydetti.

Hüdaoğlu, gıda güvenliği, su güvenliği, derelerin doğal ortamı ile tekrardan kazandırılması konulardaki projelerini de paylaşan Hüdaoğlu “Çevre ve coğrafya ile uyumlu bir şekilde gelişme olması gerekir, aksi halde biz coğrafyaya uymazsak, ihanet edersek, sık sık yaşadığımız sel baskınlarına maruz kalmaya devam ederiz” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur