1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. HAS-DER’den “Uluslararası Gençlik Günü” etkinliği…
HAS-DER’den “Uluslararası Gençlik Günü” etkinliği…

HAS-DER’den “Uluslararası Gençlik Günü” etkinliği…

HAS-DER, Birleşmiş Milletler tarafından “Uluslararası Gençlik Günü” olarak ilan edilen 12 Ağustos’ta Gençlik Kulübü’nün organize ettiği “8. Lefkoşa Gençlik Günleri” çerçevesinde etkinlik düzenledi.

A+A-Halk Sanatları Vakfı (HAS-DER), Birleşmiş Milletler tarafından “Uluslararası Gençlik Günü” olarak ilan edilen 12 Ağustos’ta Gençlik Kulübü’nün organize ettiği “8. Lefkoşa Gençlik Günleri” çerçevesinde etkinlik düzenledi.
HAS-DER Gençlik Kulübü Başkanı Ferhun Faruk’un açıklamasına göre, gençlik örgütlerinden ve siyasi parti gençlik örgütlerinden temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığı yuvarlak masa toplantısında, “Gençlik ve Ruh Sağlığı” konulu bildiriler sunuldu.
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Kolları, Adalı Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, HAS-DER Gençlik Kulübü ve Genç Folk-Der temsilcilerinin bildirilerini sunmasından sonra, ikinci oturumda Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel ile Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Ayşe Zeki de gençlere bilgilendirici sunumlar yaparak, gençliğin sıkça dile getirilmeyen ancak ruh sağlığını etkileyen faktörlere dikkat çekti.
(tak)

Bu haber toplam 1313 defa okunmuştur