1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Güvensizlik önergesi şart oldu"
Güvensizlik önergesi şart oldu

"Güvensizlik önergesi şart oldu"

Çakıcı, UBP Hükümeti’nin düşürülmesi için güvensizlik önergesi verilmesi yönünde görüşleri olduğunu ve bu konuda çalışma yaptıklarını söyledi.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin düşürülmesi için güvensizlik önergesi verilmesi yönünde görüşleri olduğunu ve bu konuda çalışma yaptıklarını söyledi.

TDP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, güvensizlik önergesinin en kısa zamanda verilmesinin halk için en doğrusu olacağını savunan ve TDP olarak imzalarının hazır olduğunu ifade eden Mehmet Çakıcı, UBP’deki muhalif grup ve muhalefet partilerine de bu süreci en kısa zamanda netleştirmek için gerekenin yapılması çağrısında bulundu.

“İkiye bölünen UBP’den halk yararına icraat yapmasını beklememek gerektiğini” kaydeden Çakıcı, Meclis’in yeniden şekillenmesinin şart olduğunu vurguladı ve erken seçim tarihinin de belirlenerek halka gitmenin en doğrusu olacağını belirtti.

KKTC Anayasası’nın 109 (3) maddesine göre, Başbakana karşı güvensizlik önergesi, en az dokuz milletvekili tarafından verilebiliyor. TDP’nin Meclis’te 3 milletvekili bulunuyor (tak)

Bu haber toplam 1227 defa okunmuştur