1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Görevden alınan müdürden şok itiraf
Görevden alınan müdürden şok itiraf

Görevden alınan müdürden şok itiraf

Özakalın “Benim gibi bütün daire müdürlerinden bunu talep ettiler, seçim öncesinde partiye çalışmamızı istediler, ben reddettim” diye konuştu.

A+A-

Görevden alınan Telefon Dairesi Müdürü’nden YENİDÜZEN’e şok itiraf:
'Seçimde partiye çalışmamızı istediler'

 >> Telekomünikasyon Dairesi Müdürü İrfan Paşa Özakalın ile Ulaştırma Bakanı arasında kriz çıktı. Bakanın daire müdürünü “seçimde çalışmak üzere toplantılara” davet etmesi gerginliğe neden oldu.
Söz konusu toplantılara katılamayacağını dile getiren Telekomünikasyon Dairesi Müdürü İrfan Paşa Özakalın’ın görevden alınması için düğmeye basıldı.

YENİDÜZEN’e konuşan Özakalın “Benim gibi bütün daire müdürlerinden bunu talep ettiler, seçim  öncesinde partiye çalışmamızı istediler, ben reddettim” diye konuştu.

 >> “Bakanla yıldızımız uyuşmadı” diyen Özakalın kamudan geldiği için müşavir olacağını bu nedenle içinin rahat olduğunu belirtirken seçim sürecinden önce bakanla bazı sorunları olduğunu da kabul etti. 

 >>Bu gelişmeler üzerine akşam saatlerinde Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler bürosundan yapılan açıklama ile Özakalın’ın görevden alındığı açıklandı.
Açıklamada “Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Dairesi Müdürü Sn. İrfan Paşa Özakalın 31.05.2013 tarihinden itibaren bu görevinden alınmıştır.  Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Dairesi Müdürü mevkiine Sn. Remzi Evram 31.05.2013 tarihinden itibaren atanmıştır” denildi.


***

DP Örgüt Başkanı istifa etti
'Halk CTP’den yana'

 >>  Demokrat Parti Dilekkaya Örgüt Başkanı İbrahim İnançoğluları partisinden istifa etti.
DP’nin 8 UBP’li vekili partiye alarak “hata yaptığını” belirten İnançoğluları halkın bu seçimde CTP’den yana tavır alacağını söyledi.
“Rüzgarın yönü değişti, CTP iktidara geliyor” diyen İnançoğluları halkın beklentileri ile aynı görüşte olduğunu, bu nedenle CTP’ye geçmek için hazırlık yaptığını açıkladı.

***

Kaymakamlıklarda SEÇİM MESAİSİ

 >> Seçim yasaklarına saatler kala kamuda da hareketlilik arttı. Dün özellikle kaymakamlıklarda ek mesaiye kalındığı iddiaları ortaya atılırken arazi dağıtımları gibi konularda mesainin uzadığı öne sürüldü. Kırsal kesim arsası, ağır arazisi ve yurttaşlık gibi konularda ek yoğun yapan kamu çalışanları, dünü de böyle geçirdi.

***

UBP’den ‘son dakika’
KARARLARI

TAK MÜDÜRÜ atadı: UBP Hükümeti ‘seçim yasakları’na dakikalar kala Türk Ajansı Kıbrıs’a müdür ataması yaptı; geçmişte, ‘sol mücadele’ içerisinde yer alan ve bir süredir ismi konuşulan Hüseyin Yalyalı, TAK müdürlüğüne getirildi.

Bu haber toplam 2552 defa okunmuştur