1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Girne'de başkan Özay Kalyoncu
Girnede başkan Özay Kalyoncu

Girne'de başkan Özay Kalyoncu

CTP Kadın Örgütü 9. Girne İlçe Kongresi dün akşam gerçekleştirilirken başkanlığa yeniden oybirliği ile Özay Kalyoncu getirildi.

A+A-

CTP Kadın Örgütü 9. Girne İlçe Kongresi dün akşam gerçekleştirilirken başkanlığa yeniden oybirliği ile Özay Kalyoncu getirildi.

CTP’den verilen bilgiye göre, açılış konuşmasının ardından demokrasi şehitleri anısına yapılan saygı duruşu ile devam eden Kongre, CTP Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu’nun oybirliği ile Divan başkanı seçilmesi ile devam etti.

KALYONCU: İDEALLERİMİZ İÇİN BU YOLA ÇIKTIK

Kongrede konuşan CTP Kadın Örgütü Girne İlçe Başkanı Özay Kalyoncu, verilen mücadelenin içerisinde yer alan herkesin çok büyük bedeller ödediğine işaret ederek, “Bugün burada kongre konuşması yapmayacağım. Ne UBP’nin ülkemizi soktuğu durumdan ne de Kıbrıs Sorunu’nda yaşanan gelişmelerden ne de kadın-erkek eşitsizliğinden bahsetmeyeceğim. Çünkü bu salonda olan herkes bunları çok iyi biliyor” dedi.

Mücadelede yer alan kadınların bu yola ne milletvekili olmak, ne de bir yerlerde yönetici olmak için çıktıklarını ifade eden Kalyoncu, bu yola idealleri ve ilkeleri için çıktıklarını ve emaneten omuzlarında yöneticilik sorumluluğunu taşıdıklarını dile getirdi.

EMİNAĞA: ERKEN SEÇİM KAPIDA!

CTP Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa da kongreye hitaben yaptığı konuşmada, yazın gelmesi ile sıcakların arttığını bu kongrelerle de siyasetin de ısındığına işaret etti.

Eminağa yılsonuna kadar erken genel seçimin kapının arkasında olduğunu ifade etti. CTP’nin köklerinin iyice toprağa yerleşerek sağlam bir şekilde tutunduğuna vurgu yapan Eminağa, “CTP sağlam bir kitle ve örgüt partisidir ve her zaman seçimlere hazır kadroları vardır” dedi.

CTP’nin toplum içerisinde belli değerlerin yer bulabilmesi için politika ürettiğine işaret eden Eminağa, CTP’lilerin de bu mücadelede yıllar boyu büyük bedeller ödediğini belirtti.

SORAKIN: GÖREVİMİZ TOPLUMU İLERİYE TAŞIMAK

CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın ise kongre ve kurultayların parti politikalarının şekillenmesinde önemli rol alan süreçler olduğunu belirterek, herkesin başlıca görevinin insanı merkeze alan bir düşünce ile her alanda politikalar üretmek olduğunu söyledi.

Kısır döngü ve olayları kişiselleştirme anlayışının partiye de topluma da hiçbir faydasının olmadığına işaret eden Sorakın, görevlerinin Kıbrıs Türk Toplumunu ileriye taşıyacak politikaların üretilmesi ve uygulanması için mücadele etmek olduğunu ifade etti.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Konuşmaların ardından faaliyet raporu ilçe örgütün geçen dönem gerçekleştirdiği etkinliklerinden oluşan kısa film gösterimi üyelerin oyuna sunuldu.

CTP Kadın Örgütü 9. Girne İlçe Kongresi’nde yapılan başvurular dikkate alınarak organların seçimine geçildi.

İlçe Başkanlığına tek aday olan Özay Kalyoncu, oybirliği ile yeniden başkanlığa getirildi. Yeni dönem yönetim kurulu üyeliklerine de Betül Erdendoğ, Gönül Candanal, Fazilet Avukat, Evrim Eminağa, Sezgin Şeran Mimi, Pembe Bahcıvanoğlu, Mecal Ardıç, Evren Bağlarbaşı Özerden ve Aytan Baykul oybirliği ile getirildi.

Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur