1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Giderayak yapılanların hesabını soracağız"
Giderayak yapılanların hesabını soracağız

"Giderayak yapılanların hesabını soracağız"

Yorgancıoğlu, UBP’nin giderayak yaptıklarına ortak olanların da suç işlediğini belirtti.

A+A-

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP Hükümeti’nin erken seçim öncesi taşeron firma aracılığıyla
hemşire istihdam etmesinin yasadışı olduğunu söyledi. Yorgancıoğlu, UBP’nin giderayak yaptıklarına ortak
olanların da suç işlediğini belirtti.


Yorgancıoğlu’nun açıklaması şöyle:


Ülkemizde sağlık hizmetleri konusunda mevcut eksiklikler ve buna bağlı olarak yaşanan sıkıntılar hepimizce bilinmektedir. Sağlık hizmetlerinin daha kaliteli yürütülmesi için eksik olan hemşire ve doktor kadrolarının nüfusa ve ihtiyaca cevap verecek oranda artırılması talebi haklı bir taleptir ve çok uzunca bir süreden beri devam etmektedir.
Girne Akçiçek Hastanesi’nde açılış töreni yapılan fakat doktor ve hemşire eksikliği nedeni ile açıldığı günün ertesi kapısı kilitlenen servis gazetelere de konu olmuştu.
Şimdi seçim tarihinin belli olduğu bu günlerde UBP Hükümeti yangından mal kaçırırcasına şimdiye kadar yerine getirmediği sorumluluklarını, yasaları hiçe sayarak seçim rüşveti dağıtarak yerine getirmeye çalışmaktadır.
Sağlık kurumlarımızın hemşire ve doktora ihtiyacı olduğu tartışılmaz bir gerçek iken ilgili Bakanlığın bu ihtiyacını taşeron firmalar aracılığı ve işçi statüsü ile çözmeye çalışması yasalarımızın ayaklar altına alınması anlamına geldiği gibi Sayıştay ve Savcılık raporları ile bunun suç olduğu kayıt altına alan görüşlerini de görmezden gelmektir.
Bu yasa dışı yolla işe alanlar da işe girenler de yasalar karşısında sorumlular ve günü geldiğinde yasalar karşısında hesap vermekten kaçamayacaklar.
Ülkemizin bugünkü duruma gelmesinin ana nedenlerinden bir tanesi de sorunlara köklü çözümler üretmek yerine, yasalara rağmen günü kurtarmak adına palyatif tedbirlere başvurmaktır. UBP Hükümeti’nin bugüne kadar uyguladığı tam da bu politikadır.
Bugün sağlık sisteminde ihtiyaç duyulan hemşire ve doktor sayısını karşılamak için Hükümetin planladığı taşeron aracılığı ile istihdam sorununu çözmek yerine yeni yasal tartışmalar ve geleceğe yönelik kaos yaratacaktır. Derhal bu yoldan vazgeçilmeli ve yasal yollara dönülmelidir.

Bu haber toplam 1277 defa okunmuştur