1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Festival “Taksim Trio” ile sona erdi
Festival “Taksim Trio” ile sona erdi

Festival “Taksim Trio” ile sona erdi

Mağusa Kültür-Sanat Festivali, dün gece Taksim Trio’nun “Famagusta Experience: Dorantesand Carles Benavent” isimli özel programıyla sona erdi.

A+A-

 

Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 18.’sini düzenlediği Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali, dün gece Taksim Trio’nun “Famagusta Experience: Dorantesand Carles Benavent” isimli özel programıyla sona erdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Taksim Trio, İspanya’nın ünlü iki sanatçısıyla birlikte Salamis Antik Tiyatro’da festivalin son gecesinde sahneye çıktı.

Roman kültüründe eğitim görmüş üstün nitelikli üç virtüözden oluşan grup, İstanbul’un şaşırtıcı müzikal olgularından biri olarak dikkat çekiyor.

Grubun performanslarında, Hüsnü Şenlendirici’nin kusursuz ve akıcı klarneti, İsmail Tunçbilek’in bağlaması, Aytaç Doğan’ın daha sert ve gitara benzeyen kanunu yer aldı.

Taksim Trio’nun 18. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali için hazırladığı özel konserde gruba, günümüzün en yaratıcı piyano virtüözlerinden Dorantes ve dünyaca ünlü İspanyol bas gitarist Carles Benavent eşlik etti.


(tak)

Bu haber toplam 1229 defa okunmuştur