1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fellahoğlu: Kolları sıvadık, halktan onay bekliyoruz
Fellahoğlu: Kolları sıvadık, halktan onay bekliyoruz

Fellahoğlu: Kolları sıvadık, halktan onay bekliyoruz

5 adımda denk bütçe, 3 adımda borçsuz belediye

A+A-CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve Belediye Meclis üyesi adayları Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek esnafla görüştü. Lefkoşa’nın içerisine düşürüldüğü durumdan mağdur olanlar arasında, ekmeğini Lefkoşa’da kazanan esnafın da olduğuna dikkat çeken Fellahoğlu, son iki dönemde Lefkoşa’ya yapılanları tarihin yazacağını söyleyerek, “Aynı tarih Lefkoşa’yı kurtaranları da yazacak” dedi.

UBP ve DP ittifakı Lefkoşa’yı batırdı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’nin son iki dönemde UBP ve DP’nin siyasi ittifakının popülist yönetim anlayışı neticesinde düşürülebileceği en kötü duruma düşürüldüğünü vurgulayan Fellahoğlu, ekonomik akıldan uzak bir şekilde yönetilen belediyenin en sonunda en temel hizmetleri bile veremeyecek hale düştüğünü ve başkanın istifa ederek gemiyi terk etmek zorunda kaldığını söyledi. 7 Nisan’da yapılacak olan seçimlerin Lefkoşa’yı bu hale sokanlarla bu halden kurtarmaya çalışanlar arasında olacağına işaret eden Fellahoğlu, 8 Nisan’da yeni bir Lefkoşa için halktan onay alarak kolları sıvayacaklarını dile getirdi.

5 adımda denk bütçe, 3 adımda borçsuz belediye

Nasıl bir belediye devralacaklarının farkında olduklarını söyleyen Fellahoğlu, ilk bir yılda 5 adımda denk bütçe ile açığı kapatacaklarını ve 3 adımda belediyeyi tamamen borçsuz bir hale getireceklerini ifade etti. Yıllık olarak belediyenin geriye dönük borçları hariç toplam 24 milyon liralık bir açığının olduğuna işaret eden Fellahoğlu, bu açığın; dışarıdan mal ve hizmet alımını durdurarak 4.2 milyon, belediye gelirlerini yüzde 30’dan yüzde 80’e çıkararak 13 milyon, toptancılar halinin yeniden Lefkoşa’ya getirilmesiyle 3 milyon, atık ürünlerin satışından en az 1.8 milyon ve reklam panoları ihalesinin gerçek değeri üzerinden yeniden ihale edilmesiyle 2 milyon lira gelir elde ederek kapatılacağını ifade etti.

Yüksek faizli borçlar yeniden yapılandırılacak

Göreve geldikleri günden itibaren yüksek faizle alınan borçların belediyenin ve halkın lehine olacak şekilde yeniden yapılandırılması için çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Fellahoğlu, önlerinde duran Ziraat Bankası kredisi için girişim başlatacaklarını, belediyenin lehinde bir anlaşmaya varılması durumunda da bu borç yapılandırmasının yapılacağını söyledi. Üç adımda borçsuz bir belediye yaratacaklarını dile getiren Fellahoğlu, borç yapılanmasıyla alınacak olan miktarın çalışanların sosyal yatırımları ve maaşları için kullanılacağını belirtti. 14 aylık süre içerisinde sürdürülebilir olmayan belediyeyi sürdürülebilir bir noktaya taşıyacaklarını anlatan Fellahoğlu, kendisinin ve ekibinin güven veren yönetim anlayışı ile Lefkoşa’ya hak ettiği değeri yeniden kazandıracağına olan inancının tam olduğunu söyledi.      YD

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur