1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fellahoğlu: “Kirli ittifaklar belediyeyi batırdı”
Fellahoğlu: “Kirli ittifaklar belediyeyi batırdı”

Fellahoğlu: “Kirli ittifaklar belediyeyi batırdı”

Fellahoğlu ve ekibi göreve geldiklerinde hayata geçirecekleri projeleri Konyalılara anlattı. Sancar: Lefkoşa’da yaşananları onaylamıyoruz

A+A-


CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve Belediye Meclis üyeleri seçim çalışmaları kapsamında Konyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Fellahoğlu, “DP ve UBP ittifakının ülkeye verdiği zararın görülebileceği en iyi yer Lefkoşa Türk Belediyesi’nin içidir. Ne halkımız ne de Lefkoşa bunu hak ediyor. 8 Nisan bu anlayışın yıkıldığı gün olacak” dedi. Fellahoğlu ve ekibi göreve geldiklerinde hayata geçirecekleri projeleri Konyalılara anlattı.
Sancar: Lefkoşa’da yaşananları onaylamıyoruz
Ziyarette konuşan Konyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Sancar, Kadri Fellahoğlu ve ekibine seçimlerde başarılar dileyerek Lefkoşa için hayırlı bir adayın seçilmesini diledi. Son aylarda Lefkoşa'nın çöpler içerisinde kaldığına işaret eden Sancar, derneklerinin Karpaz'dan Yeşilırmak'a kadar üyesi bulunan geniş bir örgüt olduğunu ve Lefkoşa'da olanları kimsenin onaylamadığını belirtti. Seçimden sonra seçilen başkanı çok zor günlerin beklediğini vurgulayan Sancar, başkanın doğru atacağı her adıma destek olacaklarını söyledi.

Popülist yönetim
CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu da ziyarette yaptığı konuşmada yeniden dost meclisinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. UBP ve DP siyasi ittifakının siyasi anlayışı yüzünden LTB'nin batırıldığına işaret eden Fellahoğlu, ekonomik akıldan uzak borçlanma ve popülist yönetim anlayışının Lefkoşa'yı bu hale getirdiğini belirtti. Kirli ittifakları bozmak için 8 Nisan’da halkın onayıyla göreve geldiklerinde Lefkoşa için bir yıllık normalleştirme sürecini başlatacaklarını söyleyen Fellahoğlu, bu süreçte denk bir bütçe yaratacaklarını dile getirdi.
Daha güçlü ve borçsuz belediye mümkün
LTB'nin geriye dönük borçları hariç yılda 24 milyon liralık bütçe açığının olduğunu vurgulayan Fellahoğlu, kendilerinin göreve gelmesiyle dışarıdan mal ve hizmet alımını durdurarak yılda 4.2 milyon, belediyenin gelirlerini yüzde 30'dan yüzde 80'e çıkararak 13 milyon, toptancılar halinin Lefkoşa'ya geri getirilmesiyle 3 milyon, atık ürünlerin satılmasıyla en az 1.8 milyon ve reklam panoları ihalesinin yeniden gerçek değeri üzerinden yapılarak 2 milyon lira gelir elde edip 5 adımda denk bir bütçe yaratacaklarını ifade etti. Ekonomik akıldan çok uzak bir zihniyetle yüksek faizli borçların yeniden yapılandırılmasının kaçınılmaz olduğuna değinen Fellahoğlu, TC Ziraat Bankası kredisinin değerlendirilerek LTB'nin lehinde olacak bir anlaşmaya varılması halinde kullanılacağını ve çalışanların geriye dönük sosyal yatırımlarını ve maaşlarını ödeyeceklerini anlattı. Daha güçlü ve borçsuz bir Lefkoşa için beş kaynaktan gelecek gelirleri, devlet katkısını ve kadaemeli bütçe artışının borçlara yatırılacağını söyleyen Fellahoğlu üç adımda gelecek nesillere borçsuz güven veren bir Lefkoşa hazırlayacaklarını ifade etti.      yd

Bu haber toplam 1125 defa okunmuştur