1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fellahoğlu: “Devrimi Lefkoşa’dan başlatacağız”
Fellahoğlu: “Devrimi Lefkoşa’dan başlatacağız”

Fellahoğlu: “Devrimi Lefkoşa’dan başlatacağız”

Fellahoğlu, Bulgaristan Göçmenler Derneği’ni ziyaret etti

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP-BG) Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, belediyenin kurtuluşunun kolay olmayacağını, çok zor bir sürece girileceğini ve gece-gündüz çalışarak projelerini hayata geçireceğini kaydetti. Fellahoğlu, “Devrimi, değişimi Lefkoşa’dan başlatacağız” dedi.
CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Fellahoğlu ile LTB Belediye Meclisi adayları önceki akşam Bulgaristan Göçmenler Derneği’ni ziyaret etti. Fellahoğlu ve ekibine, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Mustafa Yektaoğlu eşlik etti.
Kadri Fellahoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, gördüğü ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bulgaristan göçmenlerinin oyunu istedi. Fellahoğlu, belediyeyi, geçmiş iki dönemde olduğu gibi birilerinin çıkarları için değil halkın çıkarları için yöneteceğini söyledi.
Bakanlar Kurulu’nun bir kararıyla 12 milyon sterlin borca sokulan belediyenin, bilerek ve isteyerek batırıldığını savunan Fellahoğlu, Mayıs 2015’e kadar devlet katkısının bu gibi borçlara gideceğini belirtti. Fellahoğlu, belediyenin bir işletme olduğunu ve ekonomik akılla ve yasalara göre yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

“Lefkoşa’nın kaderini biz değiştireceğiz”

Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi’ni ziyaret ettiği bir gün yaşadıklarını şu şekilde anlattı:
“Ziyarette bir belediye çalışanıyla karşılaştık, arabadan iner inmez yanımıza geldi ve ‘Ben 24 yıldır belediye çalışanıyım. Kardeşim bankadan kredi çekecekti kefil olmamı istedi. Bankaya gittik nerede çalıştığımı sordular. Lefkoşa Türk Belediyesi’nde deyince senin kefilliğini kabul etmeyiz diyerek bizi yollattılar. O an dünya başıma yıkıldı. Eskiden böyle değildi, bankalar, biz müracaat etmeden kredi kartı yollardı’ dedi. İşte durum bu kadar kötüdür arkadaşlar. Belediye kötü ellerde bu hallere düşürüldü. LTB’nin ve halkın kaderi bu değil ve olamaz. CTP-BG olarak biz bu kaderi değiştireceğiz” dedi.

“Belediye kaybettiği itibarını geri kazanacak”

Kadri Fellahoğlu, Kutlay Erk’in görevden ayrıldığı sırada belediyede 43 memur olduğunu şimdi ise bu rakamın 450’ye yükseldiğini ve işçilerle birlikte bine yakın çalışan olduğunu söyledi.
Fellahoğlu, “Bu kadar başarısızlık, beceriksizlik olamaz. İnsan aklı bunu almaz. Göreve gelir gelmez bu yapıyı düzeltmeye başlayacağız, belediyeye saygı, güven ve itibarı yeniden kazandıracağız” dedi. TAK

Bu haber toplam 1503 defa okunmuştur