1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Fellahoğlu bu kez ziyaret için Meclis'teydi
Fellahoğlu bu kez ziyaret için Meclisteydi

Fellahoğlu bu kez ziyaret için Meclis'teydi

Meclis Başkanı Hasan Bozer, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu’nu...

A+A-

Meclis Başkanı Hasan Bozer, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu’nu kabul etti.

Meclis Başkanı Bozer, Fellahoğlu’nun milletvekilliği deneyiminin, LTB’deki zor sorunları aşmasında yardımcı olacağına inandığını; yol kazası diye nitelediği LTB’deki sorunların el birliğiyle aşılacağını söyledi.

FELLAHOĞLU: “YUVAYA DÖNME HİSSİ...”

Fellahoğlu kabulde yaptığı konuşmada, yıllarca milletvekilliği yaptığı Cumhuriyet Meclisi’ne belediye başkanı olarak gelmenin kendisine yuvaya dönme hissi yaşattığını belirterek, yıllarca birlikte çalıştığı kişilerle şimdi farklı koşullarla bir arada olduğunu söyledi.

Belediye başkanlığının milletvekilliğinden farklı ve zor bir sorumluluk olduğunu ifade eden Fellahoğlu, LTB’nin büyük sıkıntılar içinde olduğunun bilinciyle bu göreve talip olduğunu ve elbirliğiyle LTB’deki sorunları çözeceklerine inandığını kaydetti.

Fellahoğlu, devletin başkentinin böylesi bir çöküşü hak etmediğini, LTB’de yaşananlardan ders alınması gerektiğini söyleyerek, ”Herkesin ilk önce başına geçtiği kurumun çıkarlarını gözetmesi ve popülizm yapmaması gerek” dedi.

Belediyenin çek yasağında olmasının popülizmin sonuçlarına örnek teşkil ettiğini belirten Fellahoğlu, “Kurumların çıkarları her zaman kişisel çıkarlardan önce gelmeli” diye konuştu.

BOZER: “MİLLETVEKİLİ TECRÜBESİYLE...”

Meclis Başkanı Hasan Bozer ise, Fellahoğlu’nun “yuvama dönmüş gibi hissettim” ifadesinin içi dolu bir cümle olduğunu kendisinin de, Meclis’in üretkenliği tartışılır olsa da Meclis’in benimsenmesi için katkı yapmaya çalıştığını söyledi.

Belediyenin farklı konulardaki sorunlarına çözüm beklediğini söyleyen Bozer, Fellahoğlu’nun olağanüstü koşullarda çok zor bir göreve talip olduğunu ancak milletvekilliği tecrübesiyle de sorunları aşmasının daha kolay olacağına inandığını belirtti.

Bozer, LTB konusunda mutlaka başarılı olunması gerektiğini kaydederek, belediyede yaşanan gibi olayların devlet olgusuna da zarar verdiğini ve çözüm sürecinde de inandırıcılığı zedelediğini söyledi.

Bu çağda başkentin bu durumda olmaması gerektiğini belirten Meclis Başkanı Bozer, “İnanıyorum bu bir yol kazasıydı bundan sonra, elbirliğiyle bu süreci atlatacağız” dedi.

CTP-BG Lefkoş aMilletvekili olan Kadri Fellahoğlu, 7 Nisan’da yapılan ara seçimde LTB Başkanlığı’na seçilmişti.

(tak) 

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur