1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Evren, İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti
Evren, İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti

Evren, İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti

A+A-

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette ilk sözü alan Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca, başta Bakan Evren olmak üzere Ulusal Birlik Partisi- Demokrat Parti hükümetinin kendileri adına çok işlere imza attığını söyledi. 
Ara eleman sıkıntılarının giderilmesi adına geçirilen muhaceret ve çalışma affı yasası ve seyrüsefer affının sektöre büyük bir rahatlama getirdiğini dile getiren Amca, Bakan Evren’e teşekkür etti.
İçişleri Bakanı Kutlu Evren ise, taşeronların ülke ekonomisi adına büyük önem taşıdığını ve ekonomide lokomotif görevi gördüklerini dile getirerek, gelişen inşaat sektöründe taşeronların da artık gerek iş gücü, gerek teknik teçhizat gerekse makine parkuru olarak kendilerini yenilemeleri ve geliştirmeleri gerektiğini söyledi. 
Sektörün içerisinden gelen birisi olarak sektördeki sıkıntıları iyi anladığını belirten Bakan Evren, İnşaat Taşeronlarının yasal statüde işlerine devam etmeleri adına yasasının geçmesi için de büyük gayret gösterdiklerini kaydetti.
Kayıtsız öğrencilerin sektörde çalıştığının söylenmesi üzerine ise Bakan Evren, kısa süre önce Çalışma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte öğrencilerin kontrol altına alınması için bir muhaceret genelgesi yayınladıklarını ve bundan sonraki süreçte bu kayıt dışılığın önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur
Etiketler :