1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eroğlu, Fellahoğlu'nu kabul etti
Eroğlu, Fellahoğlunu kabul etti

Eroğlu, Fellahoğlu'nu kabul etti

Eroğlu, “Belediyede vereceğiniz hizmetlerle hem Lefkoşa halkını memnun edeceksiniz, hem de dış dünyadaki itibarımızı, temiz bir Lefkoşa olarak artırmış olacaksınız”

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yeni Başkanı Kadri Fellahoğlu’nu kabul etti.

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Zor bir görevi üstlendiniz” diyerek Fellahoğlu’na başarı dileklerini yineledi.

Lefkoşa’nın ülkenin başkenti olması yanında uluslararası tanımışlığı olan bir kent olduğuna dikkat çeken Eroğlu, “Belediyede vereceğiniz hizmetlerle hem Lefkoşa halkını memnun edeceksiniz, hem de dış dünyadaki itibarımızı, temiz bir Lefkoşa olarak artırmış olacaksınız” dedi.

“SORUMLULUĞU HEPİMİZİN PAYLAŞMASI GEREK”

Lefkoşa Belediye Başkanlığının önemli bir görev, Lefkoşa’nın da önemli bir belediye olduğunu; nüfus olarak da en kalabalık şehir ve böylelikle sorumluluğu en fazla olan belediyelerden birisi olduğuna işaret eden Eroğlu, bu sorumluluğu herkesin paylaşması gerektiğini vurguladı.

“KÖTÜ GÜNLERİ UNUTTURACAK ŞEKİLDE…”

Eroğlu, “Belediyemiz çok kötü bir yıl geçirdi. O günleri de halka unutturacak şekilde bir hareket başlattığınızı görüyorum. Bu konuda hepimizin size yardımcı olmamız gerektiğini de söylemeye gerek yok” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Fellahoğlu’nun göreve başlar başlamaz başlattığı bazı hareketlerin göze battığını ifade ederek bunu, halka verilen, Lefkoşa Belediyesi’nin istenen şekilde çalışmaya başlayacağı ve gelecek açısından da bugün var olan sorunların, gerek çalışanların, gerekse beledi yönden halledileceğinin mesajı olarak değerlendirdi.

Seçim sürecinin de zor geçtiği, ilk kez belediye başkanlığına bu kadar fazla aday olduğunu anımsatan Eroğlu, seçimi kazanarak bu göreve gelen Kadri Fellahoğlu’nun başarıyla görevini sürdüreceğine olan inancını dile getirdi.

“HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK…”

Eroğlu, yeni belediye başkanına hitaben, “Ben size kolay gelsin diyorum. Her zaman kapımız açıktır. Elimizden geldiğince yapılması gerekenleri yapmaya veya teşvik etmeye çalışacağımızdan da emin olabilirsiniz” dedi.

FELLAHOĞLU: “ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK. UMUDUMUZ YÜKSEK. İNANCIMIZ DA VAR…”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu da, LTB Başkanı olarak Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında, görevi devralarak çalışmalarını başlattıklarını vurguladı.

Eş zamanlı birçok yönden sorunları, konuları ele alıp çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Fellahoğlu, “Zor durumda bir belediyemiz var. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak umudumuz çok yüksek. İnancımız da vardır. Bu belediyeyi hep birlikte, elbirliğiyle kurtaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“HAKETTİĞİ YERE GETİRMEK İÇİN…”

Lefkoşa’nın başkent olduğunu ve onu hak ettiği yere getirmek; başkente yaraşır bir durum yaratmak için çalışacaklarını, kendisinin de elinden geleni yapacağını vurgulayan Fellahoğlu, ancak elbirliği ve dayanışma içinde olunması halinde bunun daha kısa sürede, daha kolay olacağına inandığını dile getirdi.

“SİZLERİN DE YARDIMCI OLACAĞINIZA İNANIYORUM…GÜVENİYORUM”

Fellahoğlu, Eroğlu’na hitaben, “Sizlerin de bu konularla ilgili bizlere yardımcı olacağınıza inanıyorum. Size güveniyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizi ziyaret etmek istedim. Kabul ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1197 defa okunmuştur