1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Lefkoşa'da kaza: Dereye uçtu
Erhürman: "Şimdi eserinizle övünebilirsiniz"

Erhürman: "Şimdi eserinizle övünebilirsiniz"

CTP Genel Başkanı: Önceden işletmeniz gereken istişare ve koordinasyon mekanizmasını işletmediniz ve gün boyunca ortalığı allem gallem ettiniz. (...) Bir günlük bilançonuz bu. Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!!!"

A+A-

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümete güvenin kalmadığını, bunun da ötesinde azıınlık hükümetinin "yönetsel basiretsizliği ve beceriksizliği" sonucunda Üst Kurul'a, Başsavcılığa ve Ombudsman'a da güvenin sorgulanır hale geldiğini kaydetti. 

İşte Erhürman'ın açıklaması: 

1. Üst Kurul bu konuda karar almaya yetkili değilse neden oturup da kararlarını revize edecek? Revize ettiğinde yine yetkili olmadığı konuda karar üretmiş olmayacak mı?

2. Üst Kurul bu konuda yetkiliyse daha önce değerlendirdiği verilerde bir değişiklik mi oldu, yoksa yine aynı verileri değerlendirerek bu defa başka bir sonuca mı varacak? Bu mantıken mümkün mü?

Önceden işletmeniz gereken istişare ve koordinasyon mekanizmasını işletmediniz ve gün boyunca ortalığı allem gallem ettiniz. Yönetsel basiretsizliğinizin ve beceriksizliğinizin sonucunda, hükumete güven zaten kalmamışken, Üst Kurul'a, Başsavcılığa ve Ombudsman'a yönelik güveni de sorgulanır hale getirdiniz. Bir günlük bilançonuz bu. Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!!!

Bu haber toplam 1981 defa okunmuştur
Etiketler : ,