1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DP ve UBP Lefkoşa’yı komaya soktu
DP ve UBP Lefkoşa’yı komaya soktu

DP ve UBP Lefkoşa’yı komaya soktu

Hüdaoğlu, Lefkoşa muhtarlarının başlıca paydaşları arasında olacağını söyledi.

A+A-


Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, Lefkoşa muhtarlarının başlıca paydaşları arasında olacağını söyledi.
Halkın sorunlarından haberdar olan muhtarların bilgi ve tecrübelerinden mutlaka faydalanacaklarını dile getiren Hüdaoğlu, “Muhtarlar, kuracağımız Akil İnsanlar Meclisi’nin doğal üyeleri olacaklar. Muhtarlarla sürekli işbirliği içinde olacağız” dedi.
TDP LTB Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, Belediye Meclis Üyesi adayları ve Genel Sekreter Cemal Özyiğit ile birlikte Lefkoşa Bölgesi muhtarları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.
TDP’den yapılan açıklamaya göre, Şefler Pastanesi’nde gerçekleştirilen toplantının başında muhtarlardan tek tek bölgelerinde yaşanan sorunlara ilişkin bilgiler alındı, ardından da sorularına yanıt verildi.
TDP LTB Başkan aday Suphi Hüdaoğlu da muhtarların sorunlarını ve görüşlerini dinledikten sonra projelerine ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu.
Hüdaoğlu, DP ve UBP tarafından komaya sokulduğunu savunduğu LTB’yi 14 aylık sürede komadan çıkaracaklarını, bunu yaparken de her kesimin görüşünü alarak ortak akılla hareket edeceklerini söyledi.
Muhtarların paydaşları arasında olacağını söyleyen Hüdaoğlu, muhtarların bilgi ve tecrübelerinden faydalanacaklarını dile getirdi.
Tüm muhtarların ortak bir şekilde temizlik, çöp, çukurlarla dolu yollar, yeşil alanların talanı, sokak ve caddelerde tuvalet olmaması, aydınlatma ve LTB’de muhatap bulamama gibi sorunlardan bahsettiklerini belirten Hüdaoğlu, tüm bunların çok ciddi sorunlar olduğunu, ancak aşılamayacak sorunlar olmadığını, her sorunun çözümüne yönelik somut projeleri olduğunu belirtti.

TDP adayları Göçmenköy’ü ziyaret etti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Meclis Üyesi adayları Göçmenköy’ü ziyaret etti.
TDP’den yapılan açıklamaya göre, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto, MYK Üyesi Gülçin Erkmen ile Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış’ın da yer aldığı ziyarette, TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu ile Belediye Meclis Üyelerini tanıtıcı broşürler dağıtıldı.
Bu arada TDP yetkilileri ile LTB Belediye Meclisi Üyesi adayları dün akşam üzeri kavşak eylemi gerçekleştirdi.
(tak)

 

Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur